Pokochaj siebie juz dziś!

Okładka
Prawdopodobnie słyszałaś o tym, jak ważne jest kochanie siebie, wybaczanie sobie i traktowanie siebie ze współczuciem. Miłość własna oznacza akceptację siebie taką, jaka jesteś w tej chwili, za wszystko, kim jesteś.


Oznacza to akceptację swoich emocji takimi, jakie są i stawianie na pierwszym miejscu swojego fizycznego, emocjonalnego i psychicznego samopoczucia. Jak i dlaczego tak ważne jest praktykowanie miłości własnej? Zwłaszcza dla nas kobiet. Dlaczego miłość do siebie jest tak istotna?

 

Miłość własna ma kilka definicji. Pierwszy rozdział książki Jak pokochać siebie zawiera kilka inspiracji i prób uchwycenia esencji miłości do siebie, którymi podzieliła się Dagmara Gmitrzak, autorka książki, terapeutka holistyczna i trenerka rozwoju osobistego. Książka jest drugim wydaniem przewodnika po wewnętrznym świecie kobiety, napisanym z perspektywy wiedzy i osobistego doświadczenia w długoletniej pracy z kobietami.


Tak wiele kobiet, uczy się, że przedkładanie własnych potrzeb nad potrzeby innych jest samolubne. Wpaja im się to od dziecka. Mamy być silne, mamy być troskliwe, mamy opiekować się rodziną. Kobiety często odczuwają ogromną presję, aby kierować własnym życiem, jednocześnie pomagając innym wokół siebie. Jako córki, siostry, przyjaciółki, żony i matki mamy wiele obowiązków, które muszą być zrównoważone. Ważne jest, aby kobiety dbały o siebie, oprócz żonglowania tymi innymi rolami.


Dbanie o siebie to konieczność. która wzmocni nas kobiety fizycznie, emocjonalnie, umysłowo, intelektualnie oraz duchowo. Koncepcja przejęcia kontroli nad swoimi potrzebami i uczynienia siebie priorytetem może być postrzegana jako samolubna, ale tak nie jest. Jeśli jesteś kimś, kto troszczy się o innych, pamiętaj, aby troszczyć się również o siebie. Ta równowaga jest bardzo ważna. Rozpocznij praktykę kochania siebie z Dagmarą Gmitrzak i zajrzyj w siebie z odwagą, zacznij z sobą czule rozmawiać i traktować siebie poważnie i budować zdrową dojrzałą relację z tą cudowną istotą, jaką jesteś. Dzięki tej książce zdobędziesz cenne wskazówki, by pokochać siebie z miłością, czułością i współczuciem. Oto kilka z nich:


Naucz się kochać siebie. Istnieje wiele stygmatów i stereotypów dotyczących kobiet i standardów piękna. Ważne jest, aby uspokoić się i znaleźć sposoby na kochanie siebie — fizycznie, psychicznie, emocjonalnie i nie tylko. Spróbuj stanąć przed lustrem i opowiedzieć o tym, co w sobie kochasz. Pisz, czytaj afirmacje i komplementuj się codziennie, aby potwierdzić, kim jesteś. Podświadomość przyswoi je jako nowy program, który wzmocni Twoją wiarę w siebie!


Stwórz system wsparcia. Czy twoi przyjaciele i rodzina dodają ci sił i podnoszą cię na duchu? Jeśli nie, rozważ powiedzenie im, jak ważne jest poczucie wsparcia. Twoje środowisko i ludzie w nim powinni być pozytywnymi motywatorami w twoim życiu. Ważne jest czuć wsparcie w dobrych rzeczach, które robisz — okazywać troskę w sposób, w jaki okazujesz troskę innym. Ważne jest również wsparcie innych kobiet. Powoduje to, że czujemy się lepiej, zwłaszcza w kryzysach i trudnych chwilach.


Stawiaj zdrowe granice. Ile razy powiedziałaś „tak” lub „pewnie” na prośbę, kiedy nie miałeś czasu ani energii, aby pomóc? Czasami możesz czuć się winna, że ustalasz sobie priorytety, ale wyznaczanie granic to przejmowanie kontroli nad swoim życiem. Naucz się mówić ludziom „nie” w trosce o siebie. Aby dobrze funkcjonować i nie zatracić się w relacjach z ludźmi, musimy zadbać o zdrowe granice. Ważne są również zdrowe granice w związku partnerskim.


Kreuj i twórz. Podczas codziennych zajęć ważne jest, aby zaplanować czas dla siebie. Stworzy to zdrowszy i bardziej zrównoważony styl życia, co znajdzie odzwierciedlenie w twoich związkach. Najpierw znajdź czas dla siebie, a potem w razie potrzeby zaplanuj czas dla innych. Spróbuj wyjaśnić swoją potrzebę dbania o siebie najbliższym, a oni mogą zobaczyć korzyści płynące z twojego szczęścia. „My kobiety jesteśmy naturalnymi kreatorkami, dajemy życie nie tylko w postaci dziecka, ale też dodajemy tę twórczą iskrę do wszystkiego”.


Popraw swoje samopoczucie. Spędź trochę czasu sam na sam, aby pomyśleć o swoich potrzebach i zastanowić się nad sposobami zaspokojenia tych potrzeb. Zainteresuj się swoimi hobby, które pomogą poprawić Twoje ogólne samopoczucie. Ważna jest również relacja ze swoim wewnętrznym dzieckiem, by stać się bardziej stabilną emocjonalnie, bardziej pewną siebie, by spełniać swoje wewnętrzne potrzeby. Warto się z sobą zaprzyjaźnić i czerpać radość z bycia z sobą, by nie uzależnić się i swojego samopoczucia od towarzystwa drugiego człowieka. Mamy czuć się dobrze w swoim towarzystwie.


Dbaj o swoje ciało. Im większy masz kontakt z tym, co dzieje się w twoim ciele, tym łatwiej będzie ci radzić sobie z lękiem i depresją. Traktuj swoje ciało jak świątynię, czyli jako niezwykłe miejsce, któremu należy się pełen szacunek. Zjednocz swój umysł i ciało i obserwuj swój blask!

W życiu codziennym kobiety pełnią wiele różnych ról. Nie mogą zapomnieć, by po drodze zadbać również o siebie! 


Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem, aby świadomie budować swoje szczęście, zadbać o swój dobrostan i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Już dziś pozwól sobie odkryć, kim jesteś, co kochasz i czego pragniesz od życia. Cenna wiedza na temat odkrywania siebie, który łączy prowokujące do myślenia wskazówki i kreatywne ćwiczenia, które pomogą ci uzyskać sensowną introspekcję i uwolnić swój potencjał.

Ty, osoba, której opinia powinna mieć dla ciebie największe znaczenie, naucz się kochać i akceptować siebie bezwarunkowo.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl