Podwójne życie nieszczęśliwej kobiety

Obrazek artykułu
Czy zawsze, doświadczający los, który naszym zdaniem, powinien być dla nas łaskawy, by spełniać wszelkie najskrytsze marzenia i pragnienia?

Okazuje się, że jest zgoła odmiennie postrzegany. Gdyby był jedynie szczęśliwym dawcą przebiegu naszego życia, bez trosk, zwątpienia i niezadowolenia? Tak to w życiu bywa, że jest „Czas na płacz, łzy, ból, smutek i niepowodzenia, ale jest, i okres radości z obfitością szczęśliwej rzeczywistości, spełniającej wszelkie pragnienia”. 

Wszak zapisano w skarbnicy naszych polskich ludowych przysłów, przypowieści i bajań, że „Po burzy zawsze świeci słońce”. 

„Orchidea” składa się z czternastu dość krótkich epizodów oraz epilogu opartych na fabularyzowanych faktach zamężnej kobiety. Bez jej przyzwolenia, kobieta zmuszona była do prowadzenia podwójnego życia. Każdy epizod zaczyna się albo kończy przyjazdem lub odjazdem tejże kobiety, do i z hotelu. 

Wiedziała, że przecież namiętność to nie tylko seks w jego najpiękniejszym wydaniu poznawania, dawania i odbierania doznań erotycznych, którego przecież jeszcze z nim nie zaznała – namiętność to także chęć bycia, przebywania, obcowania z kimś, kogo obdarzyło się zaufaniem, powierzając swoje nawet najgłębsze tajemnice, problemy i kłopoty! To jest także namiętność uwielbienia, która zawsze i nieuchronnie doprowadza właśnie do niezapomnianych pożądań i pragnień drugiej osoby – a może też i do miłości, nie tylko tej intelektualnej i duchowej, lecz także do bycia i przebywania i, oczywiście, tej spełniającej wszystkie warunki normalnej miłości, czyli stanu duchowego, cielesnego i fizycznego ludzi!


Powtarzający się motyw jest zamierzoną metaforą przemieszczania się z rodzinnej szczęśliwej rzeczywistości, do tej realnej, jakże uwłaczającej, i nieakceptowanej przez uczestniczkę tych podróży. Są to bowiem wyjazdy i powroty z i do domu, który jest ostoją poczucia rodzinnego bezpieczeństwa i szczęśliwej żony, a jednocześnie bardzo nieszczęśliwej kobiety.

Książka dostępna w sklepie internetowym

http://www.psychoskok.pl/produkt/orchidea

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl