Podsumowanie wystawy irańskiej ilustracji dziecięcej

Obrazek artykułu
10 listopada odbędzie się wydarzenie podsumowujące wystawę irańskiej ilustracji dziecięcej - „Pomiędzy tekstem a obrazem”. Wstęp bezpłatny!

Spotkanie odbędzie się w piątek 10 listopada o godzinie 18:00
w Klubie Kultury Przegorzały (Kamedulska 70, 31-321 Kraków).

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane dodatkowe prace, które nie znalazły się na ekspozycji, omówimy szerzej twórczość autorów wybranych pozycji, historię wystawy oraz zarys rozwoju ilustracji dziecięcej w Iranie.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie znana polska ilustratoraka – Ewa Beniak-Haremska. W rozmowie eksperckiej artystka opowie o pracy nad wydaniem „Złotego Ptaka” – przepięknie ilustrowanych baśni perskich, które w 2018 roku ukażą się nakładem wydawnictwa Media Rodzina w serii "Baśnie świata".

Wydarzenie organzowane jest w ramach współpracy Instytutu Książki z Fundacją Punkt Kultury / Culture Point oraz Klubem Kultury Przegorzały.

Wystawę irańskiej ilustracji dziecięcej udało się sprowadzić do Polski dzięki współpracy z Duńską Sekcją IBBY oraz irańskim artystą grafikiem Alim Boozorim. 

Kolekcja zawiera prawie 40 prac uznanych i nagradzanych na całym świecie irańskich ilustratorów i ilustratorek
, takich jak Hoda Haddadi, Ali-Reza Goldouzian, Ali Boozari czy Farshid Shafiee. Wystawa po raz pierwszy zbiera tak wiele prac i pozwala z bliska spojrzeć na ich bogactwo i różnorodność. Ilustracje pozostają pod silnym wpływem perskiej sztuki zdobniczej i miniaturowej, co w połączeniu z nowoczesnymi technikami artystycznymi oraz lekkością, humorem i uniwersalnością przekazu skierowanego do najmłodszych odbiorców, staje się również dla dorosłych fascynującym doświadczeniem na pograniczu sztuki i socjologii literatury. Wystawę będzie można obejrzeć do 10 listopada.

Wstęp bezpłatny! 
Zapisy na zwiedzanie: biuro.przegorzaly@dworek.eu


źródło: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku