„Pisarz i krytyk” nowy cykl rozmów o literaturze

Obrazek artykułu
Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na nowy cykl rozmów o literaturze- „Pisarz i krytyk”. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę, 6 marca: z Łukaszem Orbitowskim.

 Z Łukaszem Orbitowskim, tegorocznym laureatem Paszportu „Polityki” rozmawiać będzie Justyna Sobolewska, krytyczka literacka i dziennikarka tego tygodnika.


 Wybitni z wybitnymi, znani ze znanymi, kontrowersyjni z kontrowersyjnymi – nasz cykl będzie okazją do zetknięcia się z ważnymi postaciami polskiej literatury współczesnej. Bohaterami będą nie tylko pisarze i ich książki, ale również czytający je krytycy, ich warsztat i wrażliwość literacka. Równie ważni jak teksty literackie, bo pośredniczący między ich autorami a czytelnikami, kreujący gusty i kryteria.


Zachęcamy do czytania nagrodzonej książki, „Inną duszę” można kupić w cenie hurtowej (na hasło: Muzeum Gombrowicza) w Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza przy ul. Żeromskiego 83 w Radomiu.


Tych, którzy „Inną duszę” już znają, jak i tych, którzy dopiero zamierzają sięgnąć po teksty Orbitowskiego, zapraszamy do Wsoli 6 marca 2016 r. Początek spotkania o godzinie 17. Wstęp wolny. 

Bezpłatny dojazd do Wsoli autobusem MPK, zbiórka o godzinie 16.15, na przystanku Chrobrego/Czysta (kierunek: os. Michałów).


źródło i szczegóły: http://www.muzeumgombrowicza.pl/pl/aktualnosci/czytaj/157/ale-spotkanie

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl