Paweł Zuchniewicz- Zakochany mnich. Biografia o. Leona Knabita

Obrazek artykułu
Poruszająca biografia o. Leona Knabita- zakonnika „zakochanego” w Bogu w każdym tego słowa znaczeniu.

Ojciec Leon Knabita z pewnością pozostaje człowiekiem niezwykłym, potrafiącym zjednywać sobie wiernych do tego stopnia, że zyskał miano jednego z najbardziej znanych i lubianych zakonników w Polsce. Co czyni ojca wyjątkowym? Z pewnością serce zawsze otwarte na oścież, oczy i uczy zwrócone na potrzeby innych, dystans do własnej osoby oraz poczucie humoru. Cechy te zdadzą się jeszcze bardziej niebywałe jeśli zrozumiemy, że o. Leon to zakonnik wierny surowym regułom św. Benedykta.


Ojciec Leon Knabita gdyby tylko zechciał mógłby zawalczyć o tytuł niezłomnego optymisty, konkurować z komikami, pisarzami i telewizyjnymi prezenterami. Droga do Boga nigdy nie przeszkodziła przecież w realizacji celów. Na chwile obecną ojciec jest autorem kilkudziesięciu książek, prowadził telewizyjny talk-show i oczywiście pozostaje autorytetem dla niezliczonej ilości wiernych. Jak widać klasztorna cela może być przestrzenią odkrywania siebie i najważniejszych wartości.


Biografia pozwoli nam bliżej poznać niezwykłego zakonnika oraz odnaleźć receptę na szczęście. Ojciec Leon Knabita przez całe życie poszukując Boga doskonale bowiem odkrył jaką radością jest ta miłość. Książka przeniesie nas w czasie abyśmy mogli odkrywać w jaki sposób mały chłopiec wyrósł na mężczyznę, który przez dramatyczne doświadczenia okupacji i dziesiątki życiowych zakrętów dotarł  do klasztoru benedyktynów w Tyńcu.


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku