Patryk Nowodworski i jego "Bystry detektyw"

Okładka
"Bystry detektyw" to propozycja przede wszystkim dla tych, których interesuje fabuła zorganizowana wokół zaginięcia osoby. Tak skonstruowana jest bowiem najnowsza książka Patryka Nowodworskiego - autora "Kochanki" i "Plebana".

Pisarz przedstawia w powieści historię młodego detektywa - Eryka Kapustki, który wyrzucony z Policji ze względu na zażywanie narkotyków, planuje zostać prywatnym detektywem. Dzięki wsparciu kolegów z dawnej pracy, udaje mu się ten plan zrealizować.

 Z usług nowego biura detektywistycznego jako pierwsza korzysta pani Marta z Karpacza, która zwraca się do detektywa z prośbą o odnalezienie jej córki - Moniki, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej. Sprawa wydaje się typowa, ale gdy Kapustka dowiaduje się, że dziewczyna ma wykupioną polisę na życie przez matkę, która notabene tonie w karcianych długach - śledztwo wydaje się nie mieć końca. W rozwiązaniu zagadki ma pomóc pamiętnik Moniki, kamera z prywatnymi nagraniami oraz zeznania jej byłego chłopaka.  


Serdecznie polecam! Bystry detektyw” to zabawna opowieść o byłym, aczkolwiek młodym policjancie, który w wyniku zażywania miękkich narkotyków został wyrzucony z policji i stał się prywatnym detektywem. Autor Patryk Nowodworski jest młodym człowiekiem, który próbuje odnaleźć się jako pisarz. Jego pierwszą wydaną powieścią była „Kochanka”-komediowy romans z elementami erotyki. Kolejną „Pleban”- horror mówiący o tym, że konsekwencje popełnionych grzechów za życia sięgną nas nawet po śmierci, a jedynego ratunku szukać możemy w ‘świetle’ Boga. Tym razem Autor spróbował swoich sił w nieco innym wydaniu.

Ebookman
źródło: http://noweebook.blog.onet.plOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy