Paryż na Warszawskich Targach Książki

Obrazek artykułu
Już 14 maja rozpoczną się Warszawskie Targi Książki. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, przez moment będzie można poczuć atmosferę paryskiego świata, i napotkać po drodze wyjątkowych gości.

 Od 14 do 17 maja 2015 roku, odbędą się Warszawskie Targi Książki. Jedną z wyjątkowych atrakcji stanie się możliwość zapoznania z atmosferą paryskiego świata. Dokładnie 23 marca br. na polskim stoisku w ramach międzynarodowego Paryskiego Salonu Książki Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy, zaprosiła do udziału w WTK Francje oraz Paryż.


Dziś wiadomo już z całą pewnością, że jednym z wyjątkowych gości stanie się najbardziej poczytny współczesny francuski  pisarz – Éric Emmanuel Schmitt. Po raz pierwszy, w Polsce zagoszczą także laureaci Nagrody Goncourtów, jak: Jérôme Ferrari czy Pierre Lemaitre. Więcej o programie gościa honorowego na stronie: www.targi-ksiazki.waw.pl/francja-gosc-honorowy


Stoisko francuskie dosłownie przeniesie przybywających do innego świata, kwitnącego tytułami. Zostało ono zaprojektowane przez pracownię znanego, polsko-francuskiego architekta Stanisława Fiszera, który z zamiłowaniem zaczytuje się w literaturze Bruno Schulza. Imponująca sceneria „francuskiego ogrodu” z pewnością przyciągnie tłumy.


Oczywiście Warszawskie Targi książki otwierają się na autorów z całego świata, stąd każdy uczestnik może liczyć, na spotkanie i zdobycie autograf ulubionego autora. Zapowiedziani specjalni goście to miedzy innymi: Erica Emanuela Schmitta, Pierre Lemaitre, Jérome Ferrari Philip Georg Zimbardo, Edward Lucas, John Flanagan, Irene Cao. Szczegółowe informacje o programie już w kwietniu na stronie: www.targi-ksiazki.waw.pl


W zachwycie nad zagranicznymi gośćmi nie możemy oczywiście zapomnieć o rodzimych autorach. Swój udział zapowiedziało Wydawnictwo Psychoskok, a wraz z nim tacy autorzy jak:

 

Klaudia Kopiasz - 14 - 17 maja (https://www.facebook.com/klaudia.kopiasz)

Joanna Piłatowicz - 14 maja (https://www.facebook.com/pilatowiczjoanna)

Aneta Skarżyński - 15 Maja (https://www.facebook.com/skarzynskianeta)

Jolanta Maria Kaleta - 16 maja (https://www.facebook.com/JolantaMariaKaleta)

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka - 16 maja (https://www.facebook.com/StefaniaJagielnickaKamieniecka.ksiazki.ebooki)

Ewelina Rubinstein - 17 maja 2015r. w godzinach 14:00 – 16:00 (https://www.facebook.com/rubinsteinewelina)

 

Więcej informacji na bieżąco na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1566509823566539


psyc

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy