"Pani Stefa" książką- bohaterką akcji Warszawa Czyta

Obrazek artykułu
Książką- bohaterką akcji Warszawa Czyta została „Pani Stefa”. Wokół ksiażki będą toczyć się dyskusje, warsztaty i wiele, wiele więcej.

"Pani Stefa" Magdaleny Kicińskiej będzie książką-bohaterką tegorocznej, piątej edycji akcji Warszawa Czyta.


Do tegorocznej akcji przez kilka miesięcy zgłaszano propozycję, spośród których wybrano cztery finałowe książki: "Duchologia polska" Olgi Drendy, "Totalnie nie nostalgia" Wandy Hagedorn i Jacka Frąsia oraz "12 srok za ogon" Stanisława Łubieńskiego.


Głosowanie, w którym udział wzięło 550 czytelniczek i czytelników zakończyło się 24 lutego. Następnie odbyły się konsultacje, które pozwoliły wskazać tegoroczną książkę- bohaterkę, którą okazała się „Pani Stefa". Magdaleny Kicińskiej.


„Pani Stefa” to reportaż biograficzny o Stefanii Wilczyńskiej, współpracowniczce Janusza Korczaka. Zdaje się, że dziś prawie nikt już nie pamięta, że w 1909 roku Stefania Wilczyńska wróciła do Warszawy i poprosiła o „posadę bez wynagrodzenia” w przytułku dla dzieci żydowskich. Nikt nie potrafi także wyjaśnić kiedy zapadła decyzja, że wspólnie z Korczakiem będzie prowadzić Dom Dziecka. Na szczęście dzięki akcji Warszawa Czyta  „Panią Stefię” wspomni szerokie grono. Wokół książki będą toczyć się dyskusje, warsztaty i wiele, wiele więcej.

 

Więcej na http://warszawaczyta.org.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku