Ósma edycja Big Book Festival

Obrazek artykułu
Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się po raz ósmy od 26 do 28 czerwca w Warszawie. Na progu lata, w pierwszy weekend wakacji, wybuchnie miłość do książek. Hasło tegorocznej edycji to CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE.

W tym roku Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.


„Dla nas literatura jest olbrzymem o czystych intencjach. To wieloryb, który pochłonął ogrom ludzkich przeżyć i doświadczeń. Niesie je przez świat, z nikim nie walcząc. Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem. Żyć i nie czytać? Można, ale czy chcemy żyć bez miłości?“ – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.


Big Book Festival potrwa trzy dni. Przyjadą pisarze ze świata, a polscy zmierzą się z zaskakującymi tematami i formułami wydarzeń. Publiczność nie pozostanie dłużna, bo na BBF obecność oznacza też zaangażowanie. „To jest festiwal czytelników, współtworzony przez ich emocje, myśli i zachowania. Pisarz i odbiorca są tu partnerami, sami decydują, co przeżyją“ – mówią organizatorki.


Wśród kilkudziesięciu wydarzeń nowatorskiego festiwalu będą te, z których Big Book Festival słynie. Pokazywane tylko raz, w nietypowych przestrzeniach, spektakle, happeningi i performanse. „Literatura budzi emocje, które chcemy ożywiać i wprowadzać między ludzi w gorący, poruszający sposób. Intymne czytanie jest tylko jedną z wielu form życia tekstu. Pozwalamy się w nim zanurzyć i zaznawać go z innymi” – mówią Król i Wilk.


Big Book Festival w 2020 r. wraca na Stary Mokotów. Wydarzenia odbędą się w trzech sąsiedzkich lokalizacjach: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, w Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz w willi i muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Trzy adresy z trzech epok architektonicznych i społecznych pozwolą stworzyć kameralny i lokalny klimat festiwalu o światowych horyzontach.


Big Book Festival powstał w 2013 r. z miłości do czytania i jako pierwszy w historii Warszawy festiwal literatury. Jest jedynym w Polsce wydarzeniem literackim międzynarodowej rangi tworzonym samodzielnie przez niewielką organizację pozarządową.


Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w marcu.
Więcej: bigbookfestival.pl

[źródło: rynek-ksiazki.pl]

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl