Adres

02-697 Warszawa

ul. Rzymowskiego 30 Warszawa

Polska

Kontakt

Email kontaktowy:

Telefon kontaktowy:22 414 02 12

Nasze wydarzenia

Share

Przedsiębiorstwo dom Książki

DOM KSIĄŻKI to firma z bogatymi tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży księgarskiej. Istniejemy na rynku książki od 1950 roku. Historia Domów Książki ma swój początek w 1950 roku, kiedy powstało Państwowe Przedsiębiorstwo Dom Książki. W jego strukturze było wówczas 17 regionalnych przedsiębiorstw odpowiadających podziałowi administracyjnemu z 1950 roku. Wszystkie regionalne przedsiębiorstwa podległe były centrali w Warszawie. W okresie świetności sieć liczyła ponad 1000 księgarń.

Gdy nadszedł w Polsce okres przemian gospodarczych regionalne Przedsiębiorstwa Państwowe Dom Książki rozpoczęły proces prywatyzacji i w ten sposób powstały oddzielne spółki. Niektóre z nich zmieniły nazwy, my postanowiliśmy zachować w naszej nazwie „Dom Książki”. Od listopada 2015 roku właścicielem sieci księgarń jest Porozumienie Kultura Sp. z o.o., którą tworzy w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde, Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat, Rebis, Zysk i S-ka) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń.

W 2016 roku sieć księgarń zmieniła nazwę na BookBook, zaś księgarnia internetowa na bookbook.pl. Dzięki bliskiej współpracy z wydawcami z grupy Porozumienie Kultura księgarnie BookBook mają do zaoferowania klientom szeroką ofertę kulturalną, zaś korzystając z wieloletniej tradycji księgarskiej Domów Książki, sieć BookBook kładzie nacisk na zachowanie w księgarniach przyjaznej, rodzinnej atmosfery i fachowej obsługi doświadczonych księgarzy z pasją. Równocześnie sieć BookBook będzie aktywnie działać na rzecz promocji czytelnictwa m.in. wykorzystując multimedia.

Chociaż jesteśmy siecią i w każdej księgarni znajdą Państwo nowości wydawnicze oraz bestsellery, dążymy do tego, aby każda z naszych księgarń miała swój unikalny klimat oraz ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb jej Klientów.