Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare"

Obrazek artykułu
Do 30 kwietnia można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare" im. Anny i Piotra Dobrowolskich. Na laureatów czekają nagrody finansowe.

Biblioteka Śląska ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”, organizowanego już od siedmiu lat i cieszącego się dużą popularnością. To propozycja dla osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Przedsięwzięcie służy inspiracji i aktywizacji młodych twórców, promocji ich twórczości, a także rozwijaniu wrażliwości literackiej.


Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie tekstu, który nie był nigdzie wcześniej publikowany. Uczestnicy muszą się mieścić w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat i nie mogą być laureatami I nagrody w poprzednich edycjach. Utwory, które będzie oceniać profesjonalne jury powołane przez organizatora konkursu, można nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres: Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice z dopiskiem „Ogólnopolski Konkurs Literacki Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich”


Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Ich wręczenie nastąpi podczas uroczystej gali, o której szczegółach organizator konkursu poinformuje w późniejszym terminie.


Regulamin i więcej informacji: http://www.bs.katowice.pl/pl/slaski_shakespeare

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku