Ocalmy „Zeszyty Literackie”!

Obrazek artykułu
Akcja Ocalmy „Zeszyty Literackie” – to nadzieja na uratowanie jednego z najważniejszych polskich czasopism. Z powodu utraty dotychczasowych źródeł finansowania, dalsze wydawanie pisma jest niemożliwe.

Najbliższy, 144. numer "Zeszytów Literackich" będzie ostatni, z powodu utraty dotychczasowych źródeł finansowania.

Oddolna akcja - Ocalmy „Zeszyty Literackie” prowadzona przez sympatyków Zeszytów to nadzieja na uratowanie jednego z najważniejszych polskich czasopism.

 

Petycja Zeszytów Literackich


 Szanowni Państwo!

My, osoby zebrane wokół inicjatywy „Ocalmy Zeszyty Literackie”, apelujemy do instytucji publicznych o ratunek i wsparcie dla tego zasłużonego dla polskiej kultury czasopisma.

Kwartalnik „Zeszyty Literackie” od 36 lat prezentuje dokonania krajowej i zagranicznej literatury. Na jego łamach publikowali najwybitniejsi pisarze i poeci, w tym również nobliści. „Zeszyty” zdobyły sobie powszechne uznanie jako jedno z najważniejszych pism literackich w tej części Europy. Niestety, brak funduszy na dalszą działalność grozi końcem czasopisma.


Dla nas, czytelników, kwartalnik stanowił niezastąpione źródło wiedzy i inspiracji. Dzięki szerokiej dostępności — w zwykłej dystrybucji jak i poprzez biblioteki — docierał do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami współczesnej kultury. „Zeszyty” od zawsze trafiały również za granicę pomagając Polonii w utrzymaniu łączności z ojczyzną. Koniec wydawania czasopisma dla wielu z nas będzie oznaczał realny uszczerbek w dostępie do kultury.


Apelujemy do wszystkich instytucji publicznych i samorządowych o pomoc dla „Zeszytów Literackich”. Zbliża się setna rocznica odzyskania polskiej niepodległości, nie pozwólmy, żeby w tym samym czasie zniknął bezcenny pomnik polskiej kultury. Ocalmy „Zeszyty Literackie”!

 

Apel poparli m.in.:

prof. Iwo Białynicki-Birula

prof. Andrzej Friszke

Agnieszka Holland

Maja Komorowska

Paweł Mykietyn

Agata Patalas

Jerzy Pilch

prof. Krzysztof Pomian

dr Adam Pomorski

prof. Timothy Snyder

Andrzej Seweryn

Krystyna Zachwatowicz-Wajda

Adam Zagajewski

Jacek Żakowski


Inicjatywa „Ocalmy Zeszyty Literackie” na Facebooku.

 

 

źródło: https://www.petycjeonline.com/ocalmyzeszyty

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku