Nowy magazyn literacki – „Przypływ”

Obrazek artykułu
Zamiast po opasłe dzieła czasem warto sięgnąć po coś lżejszego. Nowy obszerny treściowo magazyn literacko-publicystyczny „Przypływ” to spora dawka wzruszeń i refleksji. Prawdziwy Artystyczny Gulfstream na Florydzie!

 Literacko-publicystyczny magazyn „Przypływ” oferuje masę dobrego czytania i żadnych rozczarowań. Doskonała poezja i proza dostarczać będzie silnych wzruszeń, jednocześnie zachęcając do refleksji. Kwestii do przemyślenia będzie całkiem sporo. Niektóre z poruszanych tematów skłaniają do zachowania powagi. Nie mogło jednak zabraknąć treści lekkich, łatwych w odbiorze i przyjemnych.


Było pewne, że „Przypływ” pozytywnie zaskoczy. W końcu jego „ojcem” jest „podróżujący bez GPS” Aleksander Janowski, czyli doświadczony życiowo autor wielu świetnych pozycji, którego nie da się zaszufladkować. Pisarz już dawno temu określił siebie:

Pisaczem. Człowiekiem o dwustu obliczach, kilkunastu osobowościach i niespożytym – z powodu właściwości trujących – temperamencie”.

Skoro inspirator „Przypływu” cechuje się wręcz szaloną nieprzewidywalnością, na co możemy liczyć, sięgając po magazyn? Z całą pewnością na wrażenia, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Na łamach tego obszernego, ponad 300 stronicowego pisma, czeka na nas znakomita poezja i proza w różnorodnej formie oraz sporo niespodzianek. Jeżeli jesteśmy gotowi bez pamięci oddać się lekturze, by zapominając o szarej, przesyconej rutyną codzienności, odpłynąć w sferę przyjemnych intelektualnych odczuć, czas ująć w dłonie tenże magazyn.


              

                                                                           Do nabycia TUTAJ                                                          Do nabycia TUTAJ


Przypływ. Magazyn literacki, nr 001/2019 zaoferował czytelnikom między innymi: bajkę dla dorosłych w stylu Saint-Exuperego, rozgrzewający do czerwoności romans polsko-francuski, wnikliwą echosondę poetyckiego serca Renezji oraz porywające wiersze Marty Kisielewicz. Poszukiwacze mocnych wrażeń mogli natomiast zaczytać się w sztuce kryminalnej ze złoczyńcami w roli głównej oraz depczącymi im po piętach policjantami, sensacjach rodem z walizki szefa KGB lub wziąć udział w kanadyjskim wypadzie z narkotykami. Jednym słowem dla każdego coś miłego.


Przypływ. Magazyn literacki, nr 002/2020 to kolejna dawka wrażeń. W tym numerze między innymi: wywiad z legendą polskiej estrady, wspomnienia oficera AK z okupowanej przez Sowietów Wileńszczyzny, marcowe uwikłanie amerykańskiej Polki, opowieści nie z tej Ziemi, czy wyjątkowe wiersze Renezji. Ponownie nikt nie poczuje się rozczarowany. Dowodzi tego spis treści, na który warto spojrzeć.


Spis treści:

Aleksander Janowski – Planeta ludzi
Anna Kłosowska – Moja noc z Irmą
Aleksander Janowski – Ławeczka


PRZEKŁADY
Bella Achmadulina – Coś innego
Marina Cwietajewa – Na koncercie
Wiktor Żyzdryń – Wspomnienia z lat wojny i łagrów sowieckich


Renata Grześkowiak
Perony
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Jesiennieję
Melodia życia
Poza wyobrażeniem
Babcią być
Recepta na pięciolinii…
Miłość współczesna
Bezszelestnie
Moja muzyka
Wybór nastroju
ACH


Marek Różycki – „Zło na mnie krzyczy"


">Prz">ypływ. Magazyn literacki, nr 003/2020 to kolejna dawka wyśmienitych, czytelniczych atrakcji. Tym razem zetkniemy się z wyjątkowymi utworami. Czeka na nas między innymi urywek przekładu S.N.U.F.F, który zrecenzował Bogusław Jusiak. Fanów poezji miło zaskoczą przesycone całą gamą emocji wiersze Janusza Edwarda Kuklińskiego. Do refleksji nad otaczającym światem zachęcają refleksyjne wiersze Marty Kisielewicz. Poetycki rozdział magazynu honorują natomiast wzruszające utwory Sergiusza Jesienina, przełożone przez Aleksandra Janowskiego.


Poszukujących zapadających w pamięci widoków, warto zachęcić do sprawdzenia, co oferuje „Krajobraz po bitwie”. Absurd dopełniający rzeczywistość kryje natomiast „Schowek”. Z przymrużeniem oka zerkniemy na urzędnicze mechanizmy, czy tak zwaną umiejętność robienia interesów.

Wszystkie dotychczasowe numery „przypływu” znajdziemy TUTAJ
Ludzie kultury dbają o to, żeby do odbiorców docierały ważne i skłaniające do refleksji treści. Natura i ludzka myśl nie ustaje. Przypływ. Magazyn literacki, nr.004/2021 wszystkim zagwarantuje dobre czytanie. Wewnątrz znalazły się ciekawe teksty. Poruszy zjawiskowa poezja Janusza, do refleksji zmotywują natchnione wiersze Kazimierza, a silne emocje zapewni wszystkim Hitlerowska dywersja w dolnośląskiej kopalni. Co jeszcze warto sprawdzić. Czytelnicy pozytywnie oceniają to czasopismo.

Czytając Wasz magazyn na się wrażenie dotykania jakiejś jedwabistej przestrzeni”.- Leokadia K. Belgia


Oczywiście możemy ufać redaktorom Przypływu oraz oczekiwać kolejnych numerów.Magazyn do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przyplyw-magazyn-literacki-nr-004-2021/Pozostaje zaprosić do lektury.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl