Nowości Wydawnictwa Sonia Draga- listopad

Obrazek artykułu
Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza do zapoznania się z listopadowymi nowościami. Pośród tych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie.


Niewiarygodna historia niezwykle popularnej pary kinematografii południowokoreańskiej

 

 

kKim Dzong – IL. Przemysł propagandy, Paul Fischer- Premiera 18 listopada 2015

Reżysera Shin Sang-Oka i aktorka Choi Eun-Hee zostali uprowadzeni w roku 1978 przez przyszłego dyktatora Korei Północnej Kim Dzong-Ila. Przez lata Choi była przetrzymywana w komfortowych warunkach odosobnienia, Shin natomiast w więzieniu dla politycznych wrogów systemu. Poddany został tam indoktrynacji i torturom. Dwukrotnie, choć bez powodzenia, próbował uciec. Przeszedł gehennę na polecenie Kim Dzong-Ila, który domagał się, by Shin kręcił filmy propagandowe dla Korei Północnej. Ostatecznie się ugiął, dzięki czemu mógł wrócić do żony i Kim przywrócił oboje do pracy. Tworząc filmy propagandowe, nadal planowali ucieczkę. W maju 1986 roku pod pretekstem fałszywego spotkania w wiedeńskiej restauracji przeprowadzili brawurową ucieczkę i schronili się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

Przyprawiający o dreszcze, mroczny i niepokojący thriller

 

 

kKrucyfiks, Chris Carter- Premiera 18 listopada 2015

 

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, a na koniec przywiązano ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali. Kolana kobiety dotykały ziemi, jak podczas modlitwy, a na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że przed dwoma laty Krucyfiksa złapano i stracono... Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy dochodzeniu policjantów? A może skazano wówczas niewłaściwego człowieka?

 

 


 

Prawdziwa uczta dla czytelników uwielbiających zawiłe historie miłosne

 

grGrudniowy sztorm, Iny Lorentz-Premiera 18 listopada 2015

 

Prusy Wschodnie, 1875 rok. Piętnastoletnia Lora po śmierci rodziców mieszka u dziadka Wolfharda von Trettina. Oboje żyją w biedzie, dziewczyna nie przeczuwa więc, że dziadek ma odłożoną znaczną sumę pieniędzy, które po jego śmierci miały przypaść jej w spadku. Bratanek von Trettina chce zagarnąć te pieniądze i pozbyć się rywalki. Starszy pan dla ratowania wnuczki obmyśla śmiały plan: chce wysłać Lorę do Ameryki, aby chciwy krewny nie wyrządził jej krzywdy. Ale w drodze do Nowego Świata czyha na dziewczynę mnóstwo niebezpieczeństw.

 

 

 


Legendy, mity, rzekome prawdy, teorie spiskowe

 

 

jJak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii, Bernd Ingmar Gutberlet- Premiera 25 listopada 2015

 

 

Było zupełnie inaczej! Historia wciąż żyje. I to nie tylko dlatego, że stanowi doskonały materiał filmowy i literacki. Żyje również dlatego, że wciąż na nowo musimy rewidować swoje wyobrażenia o rzekomych faktach historycznych. Czy Wandalowie słusznie stanowią symbol przemocy i zniszczenia? Czy Majowie przewidzieli koniec świata? Czy pigułka antykoncepcyjna wywołała rewolucję seksualną? Nie, to nieprawda! Autor bestsellerowych tytułów, historyk Bernd Ingmar Gutberlet ponownie zgłębia w tej książce przeróżne mity i legendy z dziejów świata i opowiada o nich, jak zawsze ciekawie i zaskakująco.

 

 

 

Opowieść o odwadze i determinacji w dążeniu do spełnienia marzeń

 

 

niNie mów, że się boisz, Giuseppe Catozzella- Premiera 25 listopada 2015

 

Samia jest somalijską dziewczynką. Bieganie ma we krwi. Ze swoich marzeń zwierza się Aliemu, przyjacielowi i pierwszemu trenerowi. Chociaż jej ojczyzna udręczona jest ciągłymi bratobójczymi walkami, Samia patrzy w przyszłość i czuje, że jej szczupłe nogi mają do spełnienia misję: mogą przyczynić się do wyzwolenia kraju, a zwłaszcza somalijskich kobiet. Nocne treningi na pustym stadionie i pierwsze sukcesy pozwalają jej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dobiega wprawdzie ostatnia, ale staje się symbolem dla kobiet muzułmańskich na całym świecie. Wielkie nadzieje wiąże z igrzyskami w Londynie. Wyrusza w długą, niebezpieczną i wyczerpującą podróż, głęboko wierząc, że jej sen się kiedyś spełni.

 

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl