Nowości Wydawnictwa Sonia Draga- listopad

Obrazek artykułu
Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza do zapoznania się z listopadowymi nowościami. Pośród tych pozycji każdy znajdzie cos dla siebie.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

 

zZimowa ewangelia, Brendan Kiely-Premiera 25 listopada 2015

 

Kiedy wraz z rozpadem rodziny świat Aidana całkowicie się wali, szuka pocieszenia w  środkach dopingujących, w pełnym alkoholu barku należącym do ojca i u lokalnego księdza, ojca Grega – jedynego dorosłego, który rzeczywiście go słucha. Ale wraz z nadejściem Bożego Narodzenia i ten kawałek świata Aidana przestaje istnieć… Jeśli chłopak zdoła zdusić w sobie wspomnienia i będzie trzymał język za zębami, spokój ducha całej społeczności zostanie uratowany, a reputacja parafii Najdroższej Krwi nie ucierpi. Z biegiem czasu staje się jednak jasne, że milczenie też ma swoje konsekwencje. Brendan Kiely pokazuje, jak miłość może stać się bronią przeciwko niewinnym, ale także jak może zostać wykorzystana, by przywrócić nadzieję i wiarę. Ta bezkompromisowa i odważna powieść zdziera maski noszone przez ludzi i uświadamia, że moc płynie z prawdy i prawdziwej miłości.
Żyć mimo wszystko

kZa kratami, Maude Julien - Premiera 25 listopada 2015

Mimo upływu lat Maude Julien pamięta jeszcze szczęk żelaza, który słyszała, gdy zamykały się za nią kraty luksusowego więzienia – ponurej, otoczonej parkiem rezydencji w  okolicy Saint-Omer, zakupionej przez ojca. Zamknięta w niej żyła odizolowana od świata i ludzi, mimowolnie przygotowując się do misji, jaką wyznaczył jej ojciec, dygnitarz loży masońskiej. Ten, dzień po dniu, realizował swój plan wychowania córki na „nadczłowieka”. Miała nauczyć się przezwyciężać strach, znosić wyrzeczenia, ból i samotność. Wszystko po to, by odegrać kluczową rolę w misji, do której ją przygotowywał. To, jak perfidny był to plan, zrozumiała dopiero po latach. Jak uwolnić się z takiego ucisku? Gdzie znaleźć siłę, by uciec prześladowaniu, lub odwagę, by znosić je w ciszy? Książka, oparta na autentycznych wydarzeniach, mocno wzburzyła francuską opinię społeczną.Ostatni tom bestsellerowej sagi Sary Lark!

 

boBogowie Maorysów, Sarah Lark- Premiera 25 listopada 2015

 

Nowa Zelandia, 1899 rok. Kevin, syn Lizzie i Michaela, wyrusza jako lekarz sztabowy na wojnę burską do Afryki. Dla Roberty, zakochanej w nim młodej dziewczyny, to poważny cios, ale decyduje się odważnie walczyć o ich wspólne szczęście.


Także Atamarie, córka Matariki, staje przed wielkim wyzwaniem: jako jedyna kobieta zaczyna studia na wydziale nauk inżynieryjnych na uniwersytecie. Od dzieciństwa fascynują ją latawce Maorysów. I to właśnie dzięki swojej pasji poznaje pioniera lotnictwa Richarda Pearse’a…
Czwarte wydanie bestsellerowej biografii lidera zespołu Red Hot Chilli Peppers.

 

blBlizna, Anthony Kiedis, Lary Sloman- Premiera 18 listopada 2015

 

Młodzieńcze lata Anthony’ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie tamtych szalonych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i imprezami. To opowieść o pogoni za silnymi wrażeniami, o życiu na krawędzi i o poszukiwaniu upustu dla posiadanych zasobów energii. Bez zbędnego koloryzowania, bez taniego ubarwiania rzeczywistości, za to z odpowiednią dozą szczerości powstała biografia człowieka, którego muzyka i ogromna pasja zaprowadziły na szczyty sławy.

 

„Oto moja relacja z tamtych czasów, a także historia o tym, jak chłopak, który urodził się w Grand Rapids w stanie Michigan, przeniósł się do Hollywood i na końcu tęczy znalazł więcej, niż mógł udźwignąć. Oto moja historia, wszystkie blizny i cała reszta”. – Anthony Kiedis.
Epicka opowieść o człowieku, który zawładnął Włochami

 

 

 

 berBerlusconi. Moja droga, Alan Friedman- Premiera 18 listopada 2015

 

Czerpiąc inspirację z wywiadów Frosta z Nixonem i biografii Steve’a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona, Alan Friedman opowiada historię Silvio Berlusconiego, milionera, potentata medialnego, wreszcie premiera, który kształtował historię Włoch przez ostatnie 20 lat. Berlusconi opowiada znakomitemu pisarzowi i dziennikarzowi zarówno o jasnych, jak i ciemnych stronach swojego życia. Od słynnych seksprzyjęć bunga-bunga po najtajniejsze spotkania ze światowymi przywódcami. Sporo uwagi poświęca swojemu ukochanemu klubowi AC Milan. Silvio Berlusconi opowiada także anegdoty i  ciekawostki na temat takich osobistości jak: Barack Obama, Hillary Clinton, Georoge W. Bush, Vladimir Putin, Michaił Gorbaczow, Tony Blair, Nicolas Sarkozy czy Angela Merkel.


  

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl