Nowości i premiery Wydawnictwa Psychoskok – wrzesień 2018

Obrazek artykułu
Zapraszamy na premiery książkowe wydawnictwa Psychoskok.

Premiery książkowe - na rynku wydawniczym we wrześniu pojawi się wiele nowości, zapowiadających się bardzo ciekawie.

 

"Chihuahua 100% psa w psie" - Marta Paszkiewicz

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/chihuahua-100-psa-w-psie/ 


Dawniej były maskotkami księżniczek azteckich. Hodowano je także w celach konsumpcyjnych. Lecz najważniejsza była rola, jaką odgrywały w religii. Uważane były za przewodników dusz zmarłych. Nazwane przez kapłanów w VIII wieku techichi, dziś pojawiają się w wielu filmach i reportażach jako maskotki bogatych dziewcząt. Czyżby wróciły do „pierwotnego przeznaczenia”?! Chihuahua. Najmniejsze psy na świecie, które ubierane są często przez swych właścicieli w ozdobne bluzki, sweterki, sukienki, buciki. Stanowią ozdobę każdego, kto weźmie je na swe ręce. Ale czy chihuahua to rzeczywiście pies – zabawka? Czy lubią strojne ubranka, diamentowe obroże i luksus, którymi otaczają je właściciele? Odpowiedź na te i inne pytania ujawnia nam autorka książki „Chihuahua 100% psa w psie”. Marta Paszkiewicz ukazuje potęgę tej rasy. Opisuje nie tylko bogatą historię rasy, wygląd, charakter, ale także choroby, które występują najczęściej u chi. Doradza, jak żywić te maleńkie pieski, nie tylko szczenięta, ale również mówi o diecie psów rosnących, suk ciężarnych i karmiących. Ukazuje także wpływ żywienia na zachowanie psa, daje wskazówki dotyczące pielęgnacji, czystości i ubierania. Autorka wspomina także o śnie, który stanowi istotny element regeneracji dla zwierzęcia.

Bardzo ważnymi elementami poradnika są wywiady z współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami międzynarodowymi Anną oraz Mirosławem Redlickimi. „Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik przeznaczony nie tylko dla hodowców chihuahua, ale także dla właścicieli oraz przyszłych właścicieli tej rasy.


"Przepustka do raju" - Mirosław Prandota

http://www.psychoskok.pl/produkt/przepustka-do-raju/

 

Szwecja w przeciwności do Polski nie jest naznaczona tradycją martyrologiczną. Oznacza to, że historia tego narodu pozostaje wolna od obrazu wojen, czy narodowych cierpień. „Egzotyka” tego miejsca bardzo miło nas zaskoczy. Wszystko zdaje się zupełnie inne od rzeczywistości, którą znamy.

Niniejszy reportaż o Szwecji został napisany z punktu widzenia Polaka. Różnice kulturowe są znaczące, dlatego warto się im przyjrzeć. Od dziesiątek lat ludzie osiedlają się w Szwecji, wierząc, że znajdą się w baśniowej krainie. Dostosowanie się do tamtejszej, „kontynentalnej mentalności” nie jest łatwe. Najpewniej jednak warto, skoro wiele Polek zabiega o męża Szweda.

Reportaż napisany z dużą dawką humoru, wzbogacają portrety ciekawych ludzi, którzy przeprowadzili się z Polski do Szwecji.

"Dzieciństwo - Młodość" - Stanisław Kuczkowski

http://www.psychoskok.pl/produkt/dziecinstwo-mlodosc/

 

„Pozostawić ślad?” Ze znakiem zapytania?… Być może byłby to właściwszy tytuł dla tych przedstawianych początkowych 28 lat mego życia? Dla tego okresu dzieciństwa i młodości…

Bo cóż, opowiadając o dzieciństwie, dorastaniu, poznawaniu życia, dochodzeniu do dojrzałości, jednocześnie opisuję i przypominam towarzyszących mi wówczas najbliższych ludzi… Rodzinę, przyjaciół! Ważnych, zmagających się ze swoimi problemami… A przecież od tamtych wydarzeń minęło wiele lat. Wielu z nich odeszło… Mam uczucie, że moje wspominki, są jakby metafizycznym ŚLADEM także po nich!… Opisani… żyją dalej…

I nie tylko? Te wspomnienia wszak dotyczą także CZASU ! Konkretnego, który nieubłaganie mijał… Życie w czasie okupacji, groza powstania warszawskiego, pełna nadziei odbudowa… Zmiany na lepsze… i gorsze… To jest też ŚLAD ! Teraz już często nieznany… Zapominany… A w percepcji zarówno dziecka, jak i dorastającego młodego człowieka – być może wart przypomnienia?

Stanisław Kuczkowski

 

"Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. 2" - Piotr Ryttel, Karol Ryttel

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-obyczajowe-wiek-xix-cz-ii/

 

 

Kolejna dawka historii kryminalnych i obyczajowych. Wiek XIX. Publikację wzbogaca, spora ilość ilustracji Historie tragiczne, przeplatają się z tymi o mniejszym natężeniu dramatyzmu, a nawet humorystycznymi.

Porusza historia okrutnej obojętności ludzkiej, pozwalającej ubogiej rodzinie umrzeć z głodu i zimna. Zatrważa wspomnienie o tym, jak szanowani obywatele, w tym wysoki urzędnik magistratu, swoim niecnym działaniem doprowadzają młodą dziewczynę do tragedii. Bawi natomiast osobliwa postać Sotera Rozmiara Rozbickiego, przedstawiona przy okazji procesu sądowego pewnego nielitościwego hrabiego i jego biednego sługi.

To tylko przykładowe historie zamieszczone w książce. Publikacja wywołuje u czytelnika emocje, jednocześnie dając wiedzę o obyczajach w dawnych czasach, o metodach stosowanych w śledztwach sądowych i o prawodawstwie w XIX wieku.

Nie brakuje opisów często występujących w XIX wieku oszustw i korupcji. Jeżeli nawet ukazane wykroczenia, przestępstwa i zbrodnie są do siebie często podobne i dają się podporządkować paragrafom prawnym, to sprawcy różnią się motywami, którymi się kierują, osobowością i stopniem natężenia zła, które w nich tkwi. Największe zaskoczenie budzi fakt popełnienia złego czynu przez osobę znaną i zasłużoną, która wydaje się kryształową postacią.

 

"Kukułeczka kuka" - Alicja Sztandera

http://www.psychoskok.pl/produkt/kukuleczka-kuka/

 

Jeśli w mowie dziecka pojawiają się sylaby, wyrazy wreszcie proste zdania rodzice nie czują niepokoju. Ich uwadze umykają nieprawidłowości, które z pewnością nie umkną logopedzie. W trudnej sytuacji są dzieci, które z opóźnieniem nabywają umiejętności wypowiadania słów i zdań.

Tu logopeda powinien zdecydować, kiedy rozpocząć terapię i ukierunkować ją. Czasem proste seplenienie może stać się zmorą dziecka w wieku szkolnym w czasie dyktand, pisania samodzielnie formułowanych wypowiedzi, czasem nawet przepisywania.

"Remedium" - Tomasz Kozłowski

http://www.psychoskok.pl/produkt/remedium/

 

Zwięzła, ale pełna niezwykłej treści historia dzieła, które ma niesamowitą moc. Głównym bohaterem książki jest utalentowany modernistyczny malarz, Franciszek Okrumża. Postanawia on nakreślić wizerunek kobiety, która pojawia się w jego snach. Czy aby na pewno tylko w snach? Kim jest tajemnicza Aniela? I dlaczego obraz Okrumży miałby uleczyć jej poważny defekt?

To interesująco skonstruowana opowieść. Autor przenosi nas do czasów Młodej Polski, gdzie wszystko było spowite mgłą zagadkowości, melancholii i niezwykłości. Historia Franciszka oraz Anieli zawiera w sobie wszystko: zarówno wątek miłosny, nieoczekiwane zwroty akcji, jak i elementy zaskoczenia. Na nowo odkryte zostaje znaczenie łacińskiego remedium.

 

"Inny wariant życia" - Grażyna Mączkowska

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/inny-wariant-zycia/ 


Iza i Janusz zakochali się w sobie już w liceum. Snuli plany o wyjeździe z miasteczka, studiach dziennych, potomstwie i dożyciu w miłości sędziwego wieku. Istnieją jednak złośliwe chochliki, które potrafią zburzyć młodzieńcze plany i wszystko ułożyć po swojemu. Wtedy są dwa wyjścia – pokochać inny wariant życia, alb walczyć z nim. Tylko czy warto walczyć?

 

"W kierunku zachodzącego słońca" - Halina Strzelecka

http://www.psychoskok.pl/produkt/kierunku-zachodzacego-slonca/

 

Susana z łatwością pokonuje wszelkie bariery związane z nauką, pracą, czego nie można powiedzieć o jej życiu uczuciowym. Nieoczekiwanie na jej drodze pojawia się niezwykły mężczyzna William. Jak potoczą się dalsze losy tych dwojga? W jaki sposób Susana zdoła wyrwać się ze szpon swojego prześladowcy Roba? Jak daleko jest w stanie posunąć się odrzucony mężczyzna? Z kim przeżyje pełne romantyzmu chwile? Jaka bariera zostanie postawiona na jej drodze?

Wielka namiętność z nutką erotyzmu i nieoczekiwane zwroty wydarzeń. Podróże ukazujące ciekawe miejsca, sprawią, że czytelnik pochłonięty lekturą nie będzie w stanie oderwać się od książki.

 

"Drugie życie rzeczy" - Grażyna Krynicka

http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/


Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas, to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi, jak zechce. Ta opowieść jest właśnie o tym. O wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jak czynią zło.

 

"Poradniki oraz inne opowiadania z humorem" - Ludwik Koczjark

http://www.psychoskok.pl/produkt/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem/ 


Kto z nas nie lubi się czasami pośmiać? Nieprzypadkowo mówią przecież, że śmiech to zdrowie. Śmiech dotlenia organizm, rozładowuje stres i poprawia ogólne samopoczucie. Ponoć śmiejąc się przez minutę zyskujemy aż dziesięć minut życia! Zdaje się, że o tych zaletach śmiechu doskonale wie Ludwik Koczjark, autor zbiorku ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Książka to kombinacja około pięćdziesięciu najróżniejszych historii. Czytelnik odnajdzie tu między innymi, tytułowe osiem poradników: trzyczęściowy ,,Poradnik wczasowicza”, poradniki kosiarza, rybaka, narciarza, saneczkarza oraz łyżwiarza. Oprócz tego autor umieścił w tym układzie wiele zabawnych epizodów z życia. ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem” zamykają ,,Krótkie refleksje” oraz ,,Zapowiedź następnych opowiadań”. Nie da się ukryć, że mimo różnorodności tematycznej, wszystkie opowiadania łączy wiele tych samych cech: lekkość i żartobliwość.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl