Noc Książki. Eksperyment graficzny

Obrazek artykułu
5 kwietnia 2018 r. o godzinie 19.00 w Bibliotece Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK odbędzie się spotkanie, podczas którego porozmawiamy na temat awangardowych rozszerzeń literatury do jakich należą liberatura i poezjografia – literatura graficzna

Gdzie się podziały ilustrowane tomy poetyckie i skaczące wiersze? Gdzie gadające obrazy i plastyczne słowa? Czy awangardowe totalne roszczenia sztuki są już wspomnieniem? Jak to możliwe, że w dobie nieskończonych technicznych możliwości wizualnego wyrazu liberatura jeszcze nie opanowała świata? Czy rzeczywiście nie wolno oceniać książki po okładce? Gdzie leży granica między malarstwem a ilustracją? Jak opowiadać obrazem i na czym polega malowanie słowem? 

 

Odpowiedzi chcielibyśmy poszukać wraz z twórcą powieści graficznych – dr Jakubem Woynarowskim, badaczem poezji awangardowej i jej twórcą – dr Jakubem Kornhauserem oraz twórcą pojęcia liberatura i jej głównym teoretykiem – Zenonem Fajferem. Wydarzenie rozpocznie się oprowadzaniem po Bibliotece Mieczysława Porębskiego w formie gry o godz. 18.00. (MOCAK, ul. Lipowa 4, budynek b). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zapisy pod adresem: nocksiazki@gmail.com do 3 kwietnia 2018 r. O godz. 19.00 rozpocznie się część dyskusyjna z udziałem wyżej wymienionych gości.

Na całość wydarzenia wstęp wolny.

 

Wydarzenie Noc Książki. „Eksperyment graficzny” jest częścią projektu Noc Książki, prowadzonego przez Klub Jagielloński od 2015 roku. Przez organizację spotkań autorskich, akcji miejskich i dyskusji na temat literatury, Noc Książki otwiera ją, szuka dla niej miejsca we współczesności i udowadnia, że jest ona w stanie odpowiadać na problemy i potrzeby dzisiejszego świata. Projekt promuje literaturę i dobre postawy czytelnicze także w innych polskich miastach: w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Więcej informacji:

 

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1766796383341327/

Noc Książki: www.facebook.com/NocKsiazkiKrakow

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy