Niepotrzebne książki - jak się ich pozbyć?

Obrazek artykułu
Książki to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Dużo osób wyznaje taką właśnie zasadę i w efekcie bardzo często kończy się na tym, że na urodziny, imieniny czy z innych okazji dostajemy kilkanaście różnych książek. Co jednak, gdy książki zaczną się powtarzać albo po prostu będziemy mieli ich już zbyt dużo?

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?


Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niepotrzebnych książek. Możemy je sprzedać, wymienić się z kimś lub podarować je jakiejś instytucji. W ostateczności, jeśli książka jest już mocno zniszczona lub nikt jej nie chce, warto oddać ja na makulaturę.
Sprzedaż starych książek


Istnieje zasada, że prezentów nie wypada oddawać. Nikt jednak nie mówi, że nie wolno ich sprzedać. Zwłaszcza jeśli już się nimi nacieszyliśmy, a obecnie tylko kurzą się i zajmują miejsce. Niezależnie od tego z jakim rodzajem książki mamy do czynienia, istnieje wiele punktów skupu i antykwariatów, które chętnie przyjmą od nas stare, ale zachowane w dobrym stanie, książki. Dodatkowym plusem będzie to, że za każdy egzemplarz dostaniemy od kilku do kilkunastu złotych, które możemy przeznaczyć np. na nowe książki, które chcemy przeczytać. Jednym z ciekawszych miejsc, w którym możemy sprzedać swoje książki jest SkupShop - (https://skupszop.pl/). Jest to internetowy antykwariat, w którym wycena książek jest wykonywana automatycznie, więc od razu wiemy jakiej kwoty możemy się spodziewać. Jeśli jesteśmy zadowoleni z warunków, akceptujemy umowę i w przeciągu kilku dni, serwis wysyła kuriera po książki. Następnie pracownicy SkupShopu oceniają stan książek i jeśli wszystko jest w porządku, po kilku dniach pieniądze trafiają na nasze konto.Oddanie książek do instytucji publicznych


Chętnych na darmowe książki nie brakuje. Trend ten szczególnie dotyczy małych miejscowości i wiosek, w których biblioteki nie mają zazwyczaj zbyt dużych budżetów. Oczywiście książki możemy oddać także do domów dziecka, szkół czy miejscowych ośrodków pomocy. Nie każda książka nadaje się jednak do biblioteki. Szczególnie pożądane są powieści i bajki dla dzieci, gdyż to one będą najczęściej czytane przez ludzi. Specjalne, tematyczne przewodniki czy słowniki raczej nie zdobędą popularności i będą leżeć i się kurzyć.Wymiana książek


W Internecie, a także w większych miastach, bez problemu znajdziemy miejsca, w których możemy wymienić się książkami z innymi osobami. To znakomity sposób na poznanie wielu różnych tytułów, których normalnie by się nie kupiło. Może się także okazać, że trafimy na podobnego do nas pasjonata, który zainteresuje się naszymi mniej popularnymi książkami i w taki sposób nawiążemy przyjaźń na całe życie.
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl