Nienawidzę cię! Nie odchodź!

Okładka
Najbardziej specyficzną cechą osób z borderline jest ich niestabilność emocjonalna. Ich nadpobudliwość i podatność na stres prowadzi do wielu zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych. Ich skrajna chwiejność nastrojów problematyzuje utrzymanie silnych więzi z innymi osobami. Osobowość borderline nie jest łatwo rozgryźć. Same nie są w stanie regulować własnych emocji.


To pograniczne zaburzenie osobowości sprawia, że kontrolę nad życiem zaczynają przejmować silne, często bardzo skrajne emocje. Miłość miesza się z nienawiścią, a chęć życia z pragnieniem śmierci. Komunikowanie się z osobą z zaburzeniem osobowości typu borderline (BPD) może być obarczone wybuchowymi emocjami i intensywnym konfliktem. Wspieranie osoby z BPD może czasami być stresujące i trudne. Mimo licznych prób, może się wydawać, że nic się nie zmienia. Jak posiąść wiedzę na temat umiejętności w zarządzaniu intensywnymi emocjami, ustalaniu granic i zmniejszaniu konfliktów? Czy w ogóle jest to możliwe? Kim jest osoba z DPD i jak sobie radzićz komunikowaniem się z nią?


Jeśli pragniemy udoskonalić komunikowanie się z bliską osobą, która cierpi na BPD, a równocześnie oszczędzić sobie emocjonalnego wycieńczenia na przyszłość, to chyba nie ma lepszego poradnika, jak książka dr Jerolda J. Kreismana „Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim a osobowością borderline”. W tym pełnym współczucia przewodniku autor proponuje potężny zestaw narzędzi, które pomogą wyrazić siebie, wyznaczyć granice i pielęgnować zdrową komunikację z osobą, u której zdiagnozowano zaburzenie osobowości typu borderline (BPD), by wyrazić siebie, zostać wysłuchanym i prowadzić skuteczną rozmowę bez grania w "poczucie winy”.

W komunikowaniu się z bliskim z osobowością borderline będziesz potrzebował prawdziwych, sprawdzonych i skutecznych strategii, które pomogą Ci poruszać się po intensywnych emocjach i konfliktach, jakie mogą pojawić się podczas codziennych interakcji i rozmów. Emocjonalny rollercoaster, który sprawia, że bardzo szybko, bez określonej pobudki może wystąpić zmiana nastroju i samopoczucia. Radość może przekształcić się w przygnębienie. Szczęście w zwątpienie i rozczarowanie. Niepokój w paniczny strach i histerię, tudzież może wystąpić odczucie przymusu samoobrony. Nienawidzę cię! Nie odchodź! To komunikaty bardzo często obrazujące borderline. Pragnienie bliskości przy równoczesnym strachu przed odrzuceniem sprawia, że osoby z tym pogranicznym zaburzeniem osobowości cierpią często z powodu problemów z nawiązywaniem i utrzymywaniem udanych relacji.

Napisany przez Jerolda J. Kreismana, psychiatrę z ponad 40-letnim doświadczeniem w leczeniu BPD, poradnik oferuje przełomowe, pełne współczucia podejście w komunikacji z bliskim z osobowością borderline. Dzięki tej książce poznajemy łatwą i efektywną technikę komunikacyjną SET - UP (wsparcie, empatia, prawda), która jest potężnym i dostępnym narzędziem, które pozwoli nam uczciwie zająć się wymaganiami, pretensjami i uczuciami ukochanej osoby, jednocześnie zachowując właściwe granice. A jednocześnie pomagając nam zbudować spójny i niezawodny proces komunikacji.

W tej książce dowiemy się więcej na temat BPD i typowych problemów komunikacyjnych związanych z tym zaburzeniem. Nauczymy się rozpoznawać zbliżające się kryzysy, a jednocześnie zdobędziemy stosowną wiedzę jak na nie odpowiednio reagować. Na koniec znajdziemy szczegółowe przykłady konkretnych scenariuszy, które mogą się pojawić podczas rozmowy z bliskim z osobowością BPD. Dzięki temu poradnikowi możemy pomóc bliskiej osobie poczuć się bezpiecznie, jednocześnie zachowując własne granice.


To bardzo pouczająca i realistycznie dostosowana książka o tym, jak można wchodzić w interakcje i rozumieć inną osobę z chorobą afektywną dwubiegunową. Oprócz rozdziałów, w których zidentyfikowano aspekty i cechy BPD jest wiele anegdot i osobistych przykładów, które pomogą czytelnikowi lepiej zastosować narzędzia we własnych interakcjach.

Jest to również doskonałe źródło wiedzy nie tylko dla tych, którzy mają bliską osobę (rodzica, rodzeństwo, małżonka, przyjaciela, współpracownika) z zaburzeniem osobowości typu borderline (BPD), ale naprawdę dla każdej osoby, która pragnie skutecznie komunikować się z bliskimi i nie tylko. Przewodnik Kreismana ma pomóc czytelnikowi zdobyć umiejętności komunikacyjne, aby zarządzać intensywnymi emocjami, wyznaczać granice i zmniejszać konflikty. Teraz nie będzie nam trudno zrozumieć osobowość borderline.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl