„Nie oceniaj książki po okładce” - sukces akcji

Obrazek artykułu
W trakcie Warsaw Book Show Wydawnictwo Psychoskok realizowało akcję „Nie oceniaj książki po okładce”. Czytelnicy byli oczarowani „tajemniczymi książkami”.

Stwierdzenia, że pierwsze wrażenie bywa mylące, że nie warto oceniać nikogo i niczego po wyglądzie, że opakowanie nie pozwala ocenić zawartości, okazały się prawdziwe także odnośnie do książek.


W trakcie tegorocznego festiwalu Warsaw Book Show w Nadarzynie działo się naprawdę wiele. Impreza integrowała środowisko autorów, wydawców i czytelników oraz promowała książki. Pod hasłem „Wielkie czytanie” odbywały się takie wydarzenia jak: spotkania z gwiazdami mediów, aktorami, czy animatorami kultury. Uczestnicy mogli brać udział w warsztatach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych praz zabawach literackich.


Wydawnictwo Psychoskok przykuło uwagę gości banerem z hasłem „Czytanie powoduje zmiany w mózgu”. Zainteresowani czytelnicy chcieli dowiedzieć się o jakich zmianach mowa. Informacje na temat korzyści płynących z czytania ostatecznie przekonywały, by bez ograniczeń sięgać po książki. W końcu czytanie to przyjemna i banalnie prosta gimnastyka dla mózgu.Czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozguWydawnictwo Psychoskok zawsze chętnie uczestniczy w wydarzeniach czytelniczych oraz wspiera Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Nie zbrakło wiec znakomitych książek dla młodszych i starszych czytelników. Z okazji Warsaw Book wydawca pomyślał jednak o dodatkowej atrakcji. Akcja „Nie oceniaj książki po okładce” okazała się prawdziwym czytelniczym sukcesem.


    


Stoisko z „tajemniczymi książkami” oblegali czytelnicy. Intrygujące opakowanie nie pozwalało przejść obojętnie obok stoiska. Poszczególne książki schludnie opakowane w szary papier, „zdradzały” swą zawartość jedynie krótkim opisem. Okazało się, że staranne rękodzieło i kilka zdań wystarczy, by zaostrzyć czytelniczy apetyt.  Trud włożony w przygotowanie pakunków stawał się swego rodzaju zobowiązaniem, by zwrócić należytą uwagę na pakunki. Nie można zaprzeczyć, że „Tajemnicza książka” może stać się prezent-niespodzianką na każdą okazję albo tajemniczym podarunek dla siebie.
Moc drzemie w treści, czyli nie oceniaj książki po okładce

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/moc-drzemie-tresci-czyli-oceniaj-ksiazki-okladce


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku