Neuralgia. Jak z nią żyć?

Obrazek artykułu
Czy wiesz, czym jest neuralgia? Bardziej popularnym terminem są „nerwobóle”, jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo mogą być one bolesne i uciążliwe dla osoby dotkniętej tą przypadłością.


W rzeczywistości neuralgia często wiąże się z ogromnym bólem i cierpieniem. Utrudnia codzienne funkcjonowanie i sprawia, że nawet najprostsze czynności mogą być dla kogoś wyzwaniem. Katarzyna Buć dzieli się swoim doświadczeniem walki z neuralgią w swojej książce „Neuralgia. Jak żyć”. 


Nie jest to walka, której motywacją jest chęć odrzucenia choroby i pozbycia się jej – co jest niemożliwe. Jej walka polega na pełnej akceptacji swojego stanu i zastosowania jak najlepszych metod radzenia sobie z bólem. 


Autorka jest z wykształcenia magistrem psychologii o specjalności psychologia zdrowia i psychoterapia. Jej książka to zbiór bardzo osobistych przemyśleń dotyczących neuralgii. Czytelnik od początku poznaje historię choroby; od feralnego zdarzenia, które na zawsze zmieniło życie chorej, aż po jej drogę do uzyskania stabilności – zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. 


Z neuralgią można żyć i można cieszyć się życiem: wydaje się, że takie motto najlepiej oddaje przekaz tej książki. To w istocie opowieść o sile nadziei i pozytywnego myślenia nawet w najtrudniejszych chwilach. 

Książka dostępna tylko w wersji e-book. 

https://coczytamy.pl/ksiazki/neuralgia-jak-zyc
Neuralgia. Jak żyć” jest pozycją skierowaną w szczególności do tych, którzy cierpią na tę przypadłość, ale nie tylko. To wartościowa książka, która pomaga spojrzeć na swoje życie w optymistycznych barwach – pokazuje, że człowiek jest na tyle silny, żeby móc się podnieść nawet w największych sytuacjach kryzysowych i iść naprzód.


Tekst przygotowany z pomocą Agaty Orzechowskiej. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl