Naucz się tworzyć liternicze dzieła sztuki

Okładka

Kaligrafia to rzemiosło niewymagające zbyt wielu przyrządów - jedynym niezastąpionym jest atrament i powierzchnia, na której można pisać. Umiejętności pięknego pisania są wykorzystywane w wielu dziedzinach sztuki i grafiki, od projektowania kartek z życzeniami po kunszt tatuażu. 


Pamiętaj o tym, że nie musisz być profesjonalistą, aby wyrazić swoją kreatywność i mieć przyjemny wpływ na widza lub odbiorcę swojego dzieła. Twórcza dyscyplina kaligrafii jest doskonałym źródłem przyjemności i spokoju - może być również wykorzystywana do dawania przyjemności innym.

Dlaczego sztuka pięknego pisania?
• daje pisanym słowom więcej mocy,
• pokazuje, że praktyka pięknego pisania jest prosta, niedroga i medytacyjna, a spokój i wytrwałość, które wynikają z doskonalenia umiejętności, sprawia wielką przyjemność,
• historia jest pełna tekstów pisanych odręcznie, a kaligrafia ( sztuka pięknego pisania) otwiera się na wszelkiego rodzaju zainteresowania kulturowe,
• pięknie pisanie skutkuje namacalnym obiektem, który pozwala tworzyć dzieła, które można wykorzystać jako prezent, ozdobę bądź inny tego typu souvenir.


Co zawiera książka?
• znajdziesz tu inspiracje do tworzenia kart vintage, spersonalizowanych papeterii, eleganckich zaproszeń ślubnych, wytłoczonych znaczków, etykiet na butelki, wizytówek, znaki i wiele więcej,
• całą masę twórczych propozycji, zabawnych ćwiczeń oraz prostych zadań krok po kroku,
• inspirujące rady, techniki i idee – sposoby twórczego wykorzystywania kaligrafii.

Podczas nauczania kaligrafii zdałam sobie sprawę, że wielu ludzi interesuje się tym tematem, ale nie są pewni, jak się uczyć. Książka pomaga, dostarcza praktycznych przewodników po technikach pisania, umiejętności pisania, projektowania i umiejętności dekoracji oraz innych źródeł informacji, które mogą okazać się przydatne. W środku znajdziesz wiele cennych informacji potrzebnych do rozpoczęcia ekscytującej eksploracji tej eleganckiej formy sztuki!

Książka została podzielona na cztery części, a w każdej z nich znajdziesz pomocne wskazówki na temat materiałów, narzędzi, których powinno się wykorzystać, aby stworzyć atrakcyjne litery. Od nowoczesnej kaligrafii, autorstwa Laury Lavender, poprzez ozdobne napisy – Gabi Joy Kirkendall, sztukę pięknego pisania kredą- Shauny Lynn Panczyszyn, po artystyczne rękodzieła liternicze, autorstwa Julie Manwaring.

Opatrzona w pięknie ilustrowane ćwiczenia (łatwe do wykonania) książka, pokazuje, że ucząc się kaligrafii, rozwijamy własny charakter pisma, nadając mu własny i niepowtarzalny, elegancki kaligraficzny styl. 


Polecam każdemu, kto pragnie rozwijać swój własny styl liter. To pozycja, dzięki której rozpoczniesz swoją przygodę z kaligrafią! Poznasz rozmaite style i techniki, które będziesz mógł wykorzystać podczas wykonywania papeterii, prezentów oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy