Najpiękniejsze historie miłosne

Obrazek artykułu
Lubimy czytać romantyczne opowieści. Porywy serca wywołują u nas miłosne perypetie i zmysłowe uniesienia przeżywane przez literackich bohaterów. To dlatego powinniśmy poznać najpiękniejsze historie miłosne.

Miłość to temat ponadczasowy. Emocjonalna więź łącząca kochających się ludzi od zawsze inspiruje i skłania do refleksji. Każdy pragnie bliskości drugiego człowieka. Chcemy kochać i być kochani. To jedna z podstawowych ludzkich potrzeb.


Słownik języka polskiego PWN definiuje miłość jako: „Głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie. Silna więź, jaka łączy ludzi”.


Niestety marzenia nie zawsze się spełniają. Nacechowane emocjonalnie relacje międzyludzkie bywają skomplikowane. To dlatego w prawdziwym życiu znalezienia godnej zaufania „drugiej połówki” wielokrotnie okazuje się karkołomnym zadaniem. Okazuje się jednak, że choć miłość częstokroć naraża nas na bolesne rozczarowania, nie przestajemy jej pragnąć. To potrzeba, którą trudno zagłuszyć.


Książki o miłości, które pokochacie – SPRAWDŹ


Nie możemy więc dziwić się niemalejącej popularności romansów i erotyki. Lubimy czytać romantyczne historie. Porywy serca wywołują u nas miłosne perypetie literackich bohaterów. Ich pełne namiętności losy poruszają, inspirują i niejednokrotnie pozwalają odnieść się do prawdziwego życia. Aby doświadczyć wyjątkowych sercowych uniesień, powinniśmy sięgnąć po najpiękniejsze historie miłosne. Tych opowieści długo bowiem nie zapomnimy. Nie zabraknie wzruszeń, pouczających przemyśleń i oczywiście szczęśliwych zakończeń.


Piękna opowieść o zakazanej miłości to „Finezja uczuć”. Poznamy parę małżonków z wieloletnim stażem, Alicję i Adama. Płomienne uczucie, które połączyło tych dwoje, już dawno wygasło. Adam nadmiernie skupia się na obowiązkach zawodowych, a znudzona Alicja stara dbać o powiewający chłodem dom. Wszystko się zmieni, gdy kobieta zechce malować obrazy. Zwykłe hobby przerodzi się w niebezpieczną grę. W zajęciach artystycznych Alicji towarzyszyć będzie urokliwy partner w sutannie. Uczucie, które połączy ją i księdza nie ma racji bytu w purytańskim kraju. Nadejdzie więc moment, kiedy tych dwoje będzie musiało podjąć decyzję, co dalej.
">Opowiastek o płomiennych uczuciach znaleźć można wiele. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Najpiękniejsze historie miłosne inspirowane motywem miłości dojrzałej pisze Krzysztof Piotr Łabenda. „Origami dwojga istnień i psa”to jedna z nich. Tą powieść czyta się z zapartym tchem. Obok sercowych uniesień znalazły się bowiem koszmary, traumy i zbrodnie. Perypetie bohaterów, których przyjdzie nam poznać, los kształtował niczym artysta tworzący skomplikowane origami. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska i były bankowiec Maciej Rawicz. Ona doświadczyła dwukrotnej próby gwałtu i zabiła na służbie człowieka. On odszedł z pracy, zabierając ze sobą kopie dokumentów, by nie uczestniczyć dłużej w przestępczym procederze. Czy traumatyczna przeszłość przeszkodzi im w budowaniu szczęśliwej przyszłości? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Wzruszeń nie zabraknie, ponieważ nadejdzie dzień, gdy Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Na szczęście przyjaciółka Bożeny oraz maleńki piesek może pomóc im odnaleźć spełnioną miłość.


Najpiękniejsza historia miłosna to tytuł, na który zasłużyła powieść „Pierścionek z cyrkonią”. Przekonamy się, że prawdziwej, głębokiej, miłosnej relacji można doświadczyć jedynie z jedną kobietą/ mężczyzną. Los potrafi płatać figle, ale żarliwemu uczuciu nie jest w stanie zagrozić nawet upływ czasu. Opowieść rozpoczyna się w Gdańsku w roku 1967. Para licealistów zakochuje się w sobie bez pamięci. Snują wizję wspólnej przyszłości, ale nie spodziewają się, że wszystko potoczy się inaczej. Każde z nich podąży inną drogą. Ponownie spotkają się dopiero w Paryżu w roku 2008. Staną naprzeciw siebie, jako ludzie doświadczeni przez los. Zebrane doświadczenia uczyniły z nich zupełnie inne osoby. Okaże się jednak, że łącząca ich dawniej relacja, nie straciła siły.
Jedne z najpiękniejszych historii miłosnych oddała w ręce czytelników Marta W. Staniszewska. Jej przepełnione erotyzmem powieści zawsze poruszają. Seria ”Nigdy”, oczarowała czytelników. ”Nigdy cię nie zapomniałam to pierwsza część magnetyzującej opowieści. Poznamy obdarzonych płomiennym temperamentem bohaterów, Sophie I Aleksa. Ich pierwsze spotkanie zakończyło się satysfakcjonującym seksem. Niestety, chociaż Sophia liczyła, że ich znajomość się rozwinie, Aleks nie pojawił się na umówionym spotkaniu. Wszystko dlatego, że dotknęła go niespodziewana tragedia.

Para ponownie spotka się dopiero po pięciu latach. Będą mieli szansę wszystko sobie wyjaśnić. Łączące ich uczucie zapłonie z nową siłą. Kontynuacja powieści „Nigdy nie pozwolę ci odejść”przedstawia dalsze losy kochanków. Zagłębiając się w ich pełne niebezpieczeństw perypetie, zrozumiemy, że łączy ich miłość zdolna pokonać wszystko. Pozornie zdawało się, że czeka ich już tylko pełnia szczęścia. Na horyzoncie zaczęli jednak pojawiać się byli kochankowie, oraz ktoś, kto zamierza zrobić wszystko, by przerwać ich sielankę. Czy mu się uda? O tym przekonamy się w trakcie lektury.


  


Tryptyk miłosny, czyli miłosna trylogia autorstwa Magdy Kaczmarczyk także zasługuje na uwagę. Ta pełna zawirowań historia trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pozycja zatytułowanaWyśniona miłość rozpoczyna tą emocjonującą opowieść. Poznamy losy uczucia, które nie powinno było się narodzić. Nie zważając na przeszkody, miłość znalazła jednak drogę, która połączyła młodziutką Agatę i dużo od niej starszego Piotra. On mógł ją zauroczyć, bo jest psychoterapeutą i tarocistą. Tylko że, Piotr ma rodzinę. Podobno Agata mu się śniła, ale czy to cokolwiek wyjaśnia? Dalsze losy tego zakazanego uczucia poznamy dzięki kontynuacji historii noszącej tytuł Zakazana miłość”. Dostrzeżemy, jak po zdaniu matury w Agacie budzą się wątpliwości. Dziewczyna zacznie zastanawiać się, czy jej związek z Piotrem ma jakąkolwiek szansę. Różnica wieku i poglądów zacznie być znaczącą przeszkodą. Co gorsza, żona Piotra Elwira wie o jego romansie. Wraz ze swoją matką zamierza wykorzystać nawet czarną magię, by zakończyć uczucie, które połączyło tych dwoje. Wydarzy się bardzo wiele, ale dopiero ostatnia część tej trylogii miłosnej Spełniona miłość” wyjaśni wszystkie nieścisłości. Agata i Piotr w końcu będą w pełni szczęśliwi. Przyjdzie też dzień, gdy dziewczyna zapragnie podzielić się ze wszystkimi informacją o ciąży. Niestety, jak łatwo można było się domyślić, nie wszyscy będą podzielać jej radość. Trzeba jednak mieć nadzieję, że po pokonaniu tak wielu trudności, zakochani zaznają spokoju.


    


Zaprezentowane powyżej książki opisują najpiękniejsze historie miłosne. Nikomu, kto zechce po nie sięgnąć, nie zabraknie wzruszeń. Po przeczytaniu tych lektur, kolejnych miłosnych historii możemy poszukiwać w dziale romans i erotyka


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl