Najnowsze tytuły Zysk i S-ka Wydawnictwa

Obrazek artykułu
Fani dobrej literatury z pewnością będą zainteresowani najnowszymi tytułami Zysk i S-ka Wydawnictwa. . Pośród nich znajdziemy miedzy innymi praktyczne poradniki.

Wśród tytułów Zysk i S-ka Wydawnictwa znajdziemy:



 

rysAndrew Loomis, Rysowanie postaci. Od teorii do praktyki .

Ponadczasowy, praktyczny podręcznik rysowania postaci Andrew Loomisa, amerykańskiego rysownika i autora książek o charakterze instruktażowym, cieszy się niesłabnącym powodzeniem od dziesięcioleci. Rozdziały poświęcone anatomii, budowaniu sceny z wielu postaci, rysowaniu ich w ruchu, skróconej perspektywie czy ubraniu, pozwalają artyście właściwie zrozumieć tajniki rzemiosła. Objaśniające wywód szkice oraz przykłady zaczerpnięte spośród najlepszych prac autora pozwalają czytelnikowi czerpać z doświadczenia, które większość artystów musi zdobywać przez długi czas, metodą prób i błędów. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwalają studentowi zyskać wiarę we własne umiejętności i nabrać przekonania, że poradzi sobie z rzeczywistymi zamówieniami, a ponadto umożliwiają skompletowanie nieodzownej dla młodego rysownika teczki z próbkami własnej twórczości. 



 

cnAyn Rand, Cnota egoizmu

Cnota egoizmu to zebrane w esencjonalnej formie podstawowe zasady koncepcji filozoficznej nazwanej przez Ayn Rand obiektywizmem. Ich praktyczna realizacja została wcześniej zaprezentowana przez pisarkę w jej niezwykłych futurystycznych powieściach Atlas zbuntowany oraz Źródło.


„W popularnym znaczeniu słowo »egoizm« jest synonimem »zła« - pisze autorka we wstępie - a przecież dokładne znaczenie i podręcznikowa definicja słowa »egoizm« brzmi: troska o własny interes. Pojęcie to nie zawiera oceny moralnej, nie mówi, czy troska o swój interes jest dobra czy zła, nie określa też, co stanowi rzeczywisty interes człowieka. Odpowiedź na te pytania należy do etyki". Skrajny egoizm głoszony przez Ayn Rand może czytelnika zaskoczyć, a nawet zaszokować. Człowiek - zdaniem Rand - powinien bez skrępowania dążyć dó własnej przyjemności. Jej niekwestionowaną zasługą było zwrócenie uwagi na indywidualizm, przywrócenie jednostce szacunku i godności. Prezentowane eseje są niezwykle radykalne, podobnie jak radykalna i bezkompromisowa była w swoich poglądach ich autorka.


  

skEugeniusz Radziul, Poradnik kolekcjonera. Skalniaki

 W tej książce opisanych zostało około 1500 gatunków i odmian roślin ozdobnych sadzonych w ogrodach skalnych. Oprócz krótkiej charakterystyki podano wymagania każdej rośliny wobec stanowiska i podłoża oraz jej mrozoodporność. Zaprezentowane zostały także przykłady ogrodów skalnych i najkorzystniejsze ich typy dla poszczególnych gatunków. Każda opisana roślina opatrzona jest barwną fotografią wykonaną przez autora w optymalnej fazie rozwoju. Wiele z przedstawionych gatunków i odmian to rośliny nadal trudne do zdobycia i uchodzące wśród kolekcjonerów za rarytas.

Książka stanowi kompendium wiedzy o tej grupie roślin ozdobnych i jest praktycznym poradnikiem dla wszystkich zainteresowanych uprawą roślin skalnych.

 



glKrzysztof Masłoń, Od glorii do infamii

To oni stworzyli literaturę polską w tym kształcie, w jakim istnieje dzisiaj. Józef Mackiewicz i Stanisław Cat-Mackiewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński i Czesław Miłosz, Władysław Broniewski i Gustaw Herling-Grudziński, Jan Lechoń i Jerzy Andrzejewski, Melchior Wańkowicz i Adam Ważyk oraz wielu innych. Wojna przeorała ich życiorysy. Jedni zapisać się mieli w dziejach jako niezłomni strażnicy najwyższych wartości, drudzy – jako konformiści. W swoich zmaganiach z historią kładli na szalę to, co mieli najcenniejszego: talent. Zyskali – glorię lub infamię, a bywało: i glorię i infamię. O nich jest ta książka.




 

magJohn Fowles, Mag

Młody mężczyzna zostaje wplątany w śmiertelną psychologiczno-erotyczną grę. Mag to powieść obfitująca w niezwykłe zwroty akcji.


Bohater książki, młody Anglik Nicholas Urfe, przyjmuje stanowisko nauczyciela na pewnej greckiej wyspie. Tam zaprzyjaźnia się z właścicielem wspaniałej posiadłości. Przyjaźń z milionerem wpędza młodzieńca w koszmar. Z każdym dniem rzeczywistość i fantazje coraz bardziej się mieszają, a Urfe staje się nieświadomym aktorem prywatnego teatru bogacza — styka się ze śmiercią, seksem i przemocą. Desperacko zaczyna walczyć o zachowanie życia. Akcji, stanowiącej prawdziwy labirynt zdarzeń, towarzyszą kulturowe szarady, a sama opowieść prowokuje do zastanowienia się nad iluzorycznością otaczającego nas świata i funkcjonujących w nim zasad moralnych.


„Wspaniała mistyfikacja... W duchu najlepszych dokonań markiza de Sade, Jamesa Frazera, Georgija Gurdżijewa, Heleny Bławatskiej, C.G. Junga, Arthura Edwarda Waite’a, Aleistera Crowleya oraz Franza Kafki”. „Financial Times” 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl