Najlepsze kryminały dostępne aktualnie w księgarniach – TOP 3

Obrazek artykułu
Długie zimowe wieczory właśnie się kończą, ale na dobry kryminał zawsze jest odpowiednia pora. To jeden z najbardziej poczytnych gatunków! Poniżej polecamy Wam 3 najlepsze – naszym zdaniem – kryminały polskich i zagranicznych autorów, które bez problemy kupicie w księgarniach i sklepach internetowych.

Za co tak lubimy kryminały i thillery? Trzymają w napięciu, nie dając nam oderwać się od lektury na dłużej. Robisz pranie i zastanawiasz się, kto okaże się mordercą? Gotujesz obiad i zastanawiasz się, jaką tajemnicę skrywa główny bohater? Jak już uda się rozwiązać jedną zagadkę, zaraz pojawia się jednak następna. I to jeszcze bardziej intrygująca…

Odpowiednio napisane, ze świetnie skonstruowaną fabułą i barwnymi dialogami szybko trafiają w gust nawet wybrednych czytelników. Oto 3 książki tego gatunku, które aktualnie dostępne są w każdej dobrej księgarni tradycyjnej lub internetowej. Zachęcamy do lektury!Bartosz Szczygielski – „Krew”


Bartosz Szczygielski zadebiutował i od razu zasłynął powieścią „Aorta”. Trzeba mieć odwagę, aby zawitać do tego świata – skomplikowanego, nieoczywistego i brutalnego, w którym nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Najnowsza powieść, „Krew”, to drugi tom tzw. pruszkowskiej trylogii noir.

Warto zarysować nieco fabułę powieści, ale nie zdradzimy oczywiście żadnych szczegółów. Czytelnik, wkraczając w świat kryminału, przekona się, że życie w szpitalu psychiatrycznym wygląda zupełnie inaczej, a pacjenci uważnie przyglądają się każdemu. Tymczasem w Tworkach dzieje się coś, co trudno wytłumaczy, a wszystko coraz bardziej się komplikuje. Zagadkę stara się rozwiązać komisarz Gabriel Byś, który sam nie wie, czy wyobraźnia nie płata mu figla…Tom Clancy, Mark Greaney – „Z pełną mocą i skutkiem”


Długo oczekiwana przez fanów Clancy’ego powieść to nowa część cyklu. Książka nie zawodzi – świetnie skonstruowana fabuła, a do tego aktualna stanowi jej najmocniejszy atut. Trzeba być czujnym w trakcie lektury, gdyż autor słynie jako mistrz szczegółów i łatwo może nam sprowadzić na manowce. W końcu to powieść spod pióra jednego z najlepszych i najbardziej cenionych autorów literatury sensacyjnej na świecie.

Na Morzu Jońskim dochodzi do rozbicia północnokoreańskiej balistycznej rakiety międzykontynentalnej, a weteran CIA zostaje zamordowany w Ho Chi Minh. To jednak nie koniec zaskakujących zdarzeń – nie wiadomo gdzie zgubiły się ważne sfałszowane dokumenty. Zagadkę musi rozwiązać Jack Ryan Junior wraz z pomocą innych agentów.Tadeusz Cegielski – „Nowy lepszy morderca”


Trzeba przyznać, że rodzimy rynek kryminałów obrodził! Możemy poszczycić się wieloma znakomitymi autorami, a jednym z nich jest bez wątpienia także Tadeusz Cegielski. „Nowy lepszy morderca” to już trzecia książka, w którym spotkamy majora Ryszarda Wirskiego.

Tym razem major rozpoczyna prywatne śledztwo, gdyż jest już w stanie spoczynku. Wybiera się do Skolimowa, gdzie mieszkańcy oraz goście willi biorą udział w grze – właściwie prawdziwej intrydze. Wirski stara się prowadzić dochodzenie, ale niespodziewanie coś mu je dodatkowo utrudnia…Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy