Najlepsze gry planszowe dla par

Obrazek artykułu
Nie ma wątpliwości, że gry planszowe są ostatnio niesamowicie popularne. To świetny pomysł na wieczór we dwoje. Dlaczego? Odrobina rywalizacji, zabawnych sytuacji i śmiechu, dzięki czemu nie zapomnicie tego wieczoru na długi czas.

Możecie znaleźć wiele gier, które dają poczucie lekkiej rywalizacji, która bez wątpienia potrzebna jest również w związku. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj ranking bestsellerowych gier planszowych, w które koniecznie musisz zagrać ze swoją drugą połówką. Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane emocje na jesienno-zimowe wieczory.Twister: Refresh

Kolorowa mata i tarcza z obrotową wskazówką to Twister, najzabawniejsza gra na świecie. Teraz dostępna w odnowionej edycji z dwoma nowymi ruchami! Idealna gra na zimowe wieczory we dwoje, dzięki której wspólnie spędzone chwile nabiorą wyjątkowych barw. Każdy z nas chyba choć raz w życiu miał okazję krzyczeć lewa noga na zielonym, prawa ręka na czerwonym, a następnie stracić równowagę i przegrać z kretesem, czyż nie? Gra Twister to pełna śmiechu i kolorów zabawa, a grana we dwoje sprawia, że może być prostsza, ale i nieco….przyjemniejsza. Spróbujcie sami!
ScrabbleKolejna kultowa gra, o której na pewno słyszeliście niejeden raz. Scrabble to gra, w której liczy się każde słowo. To świetny pomysł na rozrywkę we dwoje. Gra wymaga koncentracji i szybkich skojarzeń, dlatego może być źródłem śmiechu. Na czym dokładnie polega? Naszym zadaniem jest wymyślanie powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują się słowa o różnej wartości punktowej, a wygrywa ta osoba, która za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów. Prawdziwym wyzwaniem jest układanie słów na tych polach planszy, na których można dostać premię i uzyskać najwyższą punktację!
Ego love

Ego love to gra, dzięki której dowiesz się więcej o swojej drugiej połówce. To popularna gra towarzyska składająca się z 330 intrygujących pytań dotyczących relacji damsko-męskich. Bez wątpienia powinniście zagrać w nią oboje, koniecznie z innymi parami. Na czym dokładnie polega gra Ego love? Wybrany uczestnik odczytuje pytanie z wylosowanej karty i zaznacza odpowiedź, która jest mu najbliższa. Zadaniem pozostałych uczestników jest przewidzenie, tego co zapisał na kartce. W zależności od tego jak bardzo są pewni tego, że dobrze znają daną osobą oraz odpowiedź na pytanie, mogą obstawiają punkty, które można zyskać lub stracić w fazie niepowodzenia. A to kilka z tematów, które porusza ta gra: Czy spotykałam się kiedyś z więcej niż jednym partnerem na raz? Czy pomyliłem kiedyś imię, zwracając się do swojej partnerki? Co myślę o pracy w jednym miejscu z partnerem/partnerką? Duża dawka śmiechu i świetna zabawa, dzięki której możecie się jeszcze lepiej poznać! Gry planszowe dla par znajdziesz w sprzedaży Księgarni Internetowej PWN
JengaJeśli lubicie ponadczasowe gry, takie jak bierki, kółko i krzyżyk czy chińczyk - Jenga z pewnością przypadnie Wam do gustu. To świetna propozycja gry we dwoje, ale i w większym towarzystwie, szczególnie jeśli macie chęć zagrać coś w prostego, a jednocześnie niewiarygodnie wciągającego. Ułóżcie wieżę do samego nieba, a następnie wyciągajcie klocki jedną ręką i układajcie na szczycie wieży. Z kogo winy, wieża się przewróci ten przegrywa...i zmywa po wieczornej kolacji! .
DobbleSpójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręce oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty, zanim zrobi to Twój partner. Teraz kolejna! Tylko szybko! Nie może Cię przecież wyprzedzić! Gra towarzyska Dobble to gra, którą możecie zabrać ze sobą wszędzie i rozegrać w krótkim czasie. Liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks! Gra wydaje się prosta? Uwierzcie na słowo, że nie jest tak na samym początku. Nic tak nie podkręca atmosfery, jak rywalizacja. Prawda?


Artykuł powstał we współpracy z Księgarnią Internetową PWN.
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl