Najbardziej wzruszające książki

Obrazek artykułu
Wielu czytelników uważa, że dobre lektury powinny poruszać do głębi i na długo zapadać w pamięci. Najbardziej wzruszające książki to pozycje, które warto polecić tej grupie. Bez chusteczek lepiej nie zasiadać do czytania.

Czytamy z wielu powodów. Przede wszystkim uważamy, że jest to przyjemną formą rozrywki, która pozwoli nam miło spędzić wolny czas. Z pewnością bierzemy również pod uwagę doniesienia medyczne. Chyba już wszyscy wiemy przecież, że:  Dowiedziono, że czytanie to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego, która jest prawdziwą gimnastyką dla mózgu. Ponadto doceniamy, że czytać możemy praktycznie wszędzie, nie przeszkadzając nikomu.


Większość osób lubi ciekawe, lekkie i dostarczające przyjemnych, a nawet humorystycznych wrażeń, lektury. Nie wszyscy mają jednak takie upodobania. Niektórzy czytelnicy za godne uwagi i polecenia uważają książki, które poruszają do głębi i na długo zapadają w pamięci. Tej grupie warto polecić najbardziej wzruszające książki. Chcący się na nie skusić, powinni wyposażyć się w sporą ilość chusteczek higienicznych.


Najbardziej wzruszające książki to pozycje, które rozczulą każdego. Wraz z bohaterami przeżyjemy wiele dramatów i poruszających momentów. To książki, które budzą wiele emocji i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć.


Książka, która wzrusza to „Blizny”. Jest to przepełniona smutkiem powieść o wielkiej, utraconej miłości oraz łudzeniu się nadzieją na jej powrót. Fabuła pozwoli nam poznać historię Krzysztofa Szablewskiego. Jest on doświadczonym życiowo pisarzem, który długo nie mógł zaznać kobiecego ciepła. Łaskawy los, pewnego dnia postawił jednak na jego drodze dużo młodsza od niego Natalię. Od tego momentu jego życie nareszcie zaczęło się zmieniać.


Różnica wieku nie będzie przeszkodą dla miłości Krzysztofa i Natalii. Niestety rozdzieli ich śmierć. Po kilkunastu latach udanego małżeństwa para nie spodziewała się żadnych tarapatów. Tym bardziej nie mogła przewidzieć, że dotknie ich największa z możliwych tragedii. Natalia umrze, a jej narządy zostaną przekazane do transplantacji. Załamany Krzysztof pogrąży się w depresji. Nadejdzie jednak dzień, gdy na jego drodze stanie Anna. Przeżyła ona przeszczep serca i bardzo przypomina mu Natalię. Krzysztof będzie miał nadzieję, że w ten sposób los zwraca mu zmarłą żonę. W końcu będzie musiał jednak wyzbyć się złudzeń.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/blizny


Poruszająca książka to także „Kocham Cię Mamo”. Jest to powieść psychologiczna, która pozwoli nam poznać skomplikowane życie Karoliny Masłowskiej, które zakończy się przedwczesną śmiercią. W pierwszej kolejności będziemy mogli prześledzić wczesną młodość tej bohaterki. Przekonamy się, że dorastała ona w purytański domu. Ojciec zbyt często zaglądający do kieliszka starał się kontrolować jej życie. Matka natomiast zawsze zdawała się obojętne na wszystko.


Karolina wyrośnie na piękną kobietę. Niestety na jej życiu ślad odciskać będą traumy z przeszłości. Pomimo starań układanie samodzielnej codzienności nie będzie dla niej łatwe. Wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej na skutek przypadkowego spotkania. Życie Karoliny niebezpiecznie zawiruje. Jej ukochany odejdzie, do akcji będzie musiała wkroczyć  milicja, a mściwy przestępca znajdzie się stanowczo za blisko niej. Do ostatniej strony utrzymywani będziemy w napięciu, a zaskoczenie bardzo nas zaskoczy.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/kocham-cie-mamo


Literacka fikcja potrafi nas wzruszać i na długo zapadać w pamięci. W rzeczywistości jednak obojętni nie możemy pozostawać w obliczu rzeczywistych zdarzeń. Ludzki los zawsze bowiem porusza najbardziej.


Najbardziej wzruszająca książka to „Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk”. Jest to autentyczny dziennik ze szpitala psychiatrycznego spisany przez cierpiącą na borderline pacjentkę. Ta autobiograficzna publikacja uświadomi nam, jak trudne bywa życie osób cierpiących na to pograniczne zaburzenie osobowości. Autorka, Anka Mrówczyńska, szczerze opowiedziała swoją tragiczną historię. Przekonamy się, że uparcie starała się walczyć o swoje szczęście. Po nieudanej terapii na oddziale dziennym musiała jednak zdecydować się na leczenie na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego. Był to jeden z najtrudniejszych momentów w jej życiu. Pozostawiona samej sobie i własnym myślą zaczęła spisywać swoje odczucia i obserwacje. W ten sposób powstał ten wzruszający dziennik.


Należy podkreślić, że książka rekomendowana jest przez magazyn psychologiczny „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra” oraz pismo „Psychiatria i Psychoterapia”.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk


Wymienione pozycje to najbardziej wzruszające książki. Z całą pewnością skłonią nas one do zadumy i długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Choć życie to ciągła walka z problemami nie zapominajmy jednak, że zawsze istnieje nadzieja.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy