Na temat Szymborskiej w Bolonii

Obrazek artykułu
Dziś w Bolonii rozpoczyna się festiwal twórczości Wisławy Szymborskiej, który związany jest z przypadającą w tym roku 20. rocznicą przyznania poetce literackiej Nagrody Nobla.

Twórczość Wisławy Szymborskiej doceniana jest na całym świecie. W 2015 roku przetłumaczona na język hebrajski biografia poetki autorstwa Joanny Szczęsnej i Anny Bikont stała się bestsellerem w Izraelu, ale zdaje się, że popularność Wisławy Szymborskiej we Włoszech jest kulturowym fenomenem.

 

Impreza przygotowana przez Instytut Polski w Rzymie we współpracy między innymi z władzami Bolonii i tamtejszym uniwersytetem, i Fundacją Wisławy Szymborskiej, z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem ponieważ już na etapie zapowiadania wydarzenia włoska prasa pisała na temat poezji polskiej noblistki- „podoba się do szaleństwa″.

 

We Włoskich mediach Szymborską jako ulubioną poetkę cytują aktorzy, reżyserzy, muzyce, wykładowcy uniwersyteccy. Polską poetkę doceniają oczywiście wszyscy Włosi, ponieważ to właśnie jej słowa wielokrotnie zapisywane są na murach miast.

 

Inauguracja festiwalu odbędzie się w czwartek wieczorem w Palazzo d'Accursio, siedzibie władz Bolonii. Pierwszym uroczystym wydarzeniem będzie tam wernisaż wystawy „Jarmark cudów″, na której miedzy innymi słynne wycinanki poetki.

 

Więcej:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,35164,o-szymborskiej-w-bolonii.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl