#muzealniaki tworzą modę na muzea!

Obrazek artykułu
Muzeum Pana Tadeusza w ramach akcji #muzealniaki – muzeum nie tylko dla dużych zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym na Instagramie.
Jak wziąć udział w konkursie? 
• odwiedź z dzieckiem dowolne muzeum lub galerię sztuki i zrób zdjęcie upamiętniające wizytę; 
• umieść je na swoim publicznym profilu na Instagramie i otaguj #muzealniaki; 
• oznacz na zdjęciu profil @muzealniaki; 
• oznacz muzeum lub galerię sztuki, w której zdjęcie zostało zrobione, np. #muzeumpanatadeusza; 
• wygraj muzealną rodzinną wycieczkę marzeń! 

Na zdjęcia czekamy do 20 września 2017. Najlepsze zdjęcia wybiorą blogerzy, którzy patronują akcji #muzealniaki. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 2 października 2017 na stronie internetowej Muzeum Pana Tadeusza. 

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci zestawów bezpłatnych biletów rodzinnych do muzeów i galerii sztuki biorących udział w akcji, zaproszeń na rodzinne oprowadzania po wystawach, gadżetów oraz publikacji ufundowanych przez partnerów akcji. 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Pana Tadeusza. 

Akcja #muzealniaki 
Muzeum Pana Tadeusza oraz inne instytucje coraz częściej otwierają swe przestrzenie dla szerokiego grona odbiorców, również tych najmłodszych. Celem akcji #muzealniaki jest udowodnienie, że wizyta w muzeum czy galerii sztuki może być dla rodziców z dziećmi niezwykle interesującą przygodą. Projekty wystaw wzbogacane są o elementy audiowizualne i multimedialne, przez co mówią językiem niekiedy bardziej naturalnym dla młodszych odbiorców. Odkrywanie historii, zwłaszcza przez pryzmat ciekawych świata, obdarzonych ogromną wyobraźnią i niezniechęconych szkolnym obowiązkiem najmłodszych dzieci, okazuje się fascynujące również z perspektywy rodzica. Niemowlę może być znakomitym towarzyszem podczas zwiedzania, zaś starsze pociechy, odpowiednio zaktywizowane do obcowania z kulturą, na pewno w pełni skorzystają z takiej wizyty. Tym samym akcja #muzealniaki nabiera pozytywnego, społecznego wymiaru. 

Do akcji #muzealniaki przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci – liczne muzea i galerie sztuki z Dolnego Śląska. Na tej liście znajdziecie miejsca, które warto odwiedzić wraz z dziećmi! Wsparcie akcji zadeklarowało również MPK Wrocław, dzięki któremu łatwiej bezpiecznie dotrzeć do niejednego miejsca przyjaznego dzieciom. 

organizator: Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich 

partnerzy akcji: Fundacja Art Transparent, BAW! Baby Art Walk, BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej, Centrum Sztuki WRO, Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Powozów Galowice, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Miedzi w Legnicy, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Oddział Dolnośląskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, MPK Wrocław 

patroni medialni: Blog Edek i My, Blog Dolny Śląsk Dla Uli, Blog Podróże z Mamą i Tatą, CzasDzieci.pl, Dwutygodnik Świerszczyk, DzieciakiwPlecaki, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, RodzicwMieście.pl, TuWrocław.com, Wrocław.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku