"Mucha" Aleksandra Janowskiego

Okładka
„Mucha” to kolejna książka Aleksandra Janowskiego. Dla mnie to pierwsze spotkanie z tym autorem. Dziwnie, że jeszcze nie miałam okazji spotkać tego zaskakującego pisarza. Już sam tytuł „Mucha” mnie bardzo zaintrygował. Co robi mucha w książce sensacyjnej?
Bardzo interesujący jest też opis książki. To on mnie najbardziej zachęcił do tej pozycji. Szczególną uwagę zwracają zdania: „Książka tylko dla dorosłych.” i „Wydaje się bez przepisu lekarza.”. Któżby nie chciał wiedzieć, dlaczego książka jest tylko dla osób dorosłych? W myśl powiedzenia” zakazane smakuje najlepiej” sięgnęłam po „Muchę”. W sumie dorosła jestem już od kilku lat, ale dreszczyk emocji po takich zdaniach jest wielki.

Cała historia zaczyna się od przemyśleń Szefa na temat wydobywania ropy naftowej i dziwnych wypadków, które się przy tym zdarzają. To właśnie Szef jest jednym z członków organizacji, który trzyma w swoim ręku świat ropy naftowej. Co się stanie, gdy Polak wynajdzie sposób na zastąpienie benzyny? Przecież to niebezpieczeństwo dla Szefa i pozostałej części grupy. Kim tak naprawdę jest Szef, a kim Boss? Kto na kogo tak naprawdę tutaj poluje? Odpowiedź znajduje się oczywiście w książce.

Janowski zabiera nas do świata koncernu paliwowego. To nieprzyjemny świat pełen intryg, parcia do władzy i pieniędzy i przemocy. Tutaj nie liczy się nikt oprócz ciebie samego. Każdy zrobi wszystko by być najważniejszym i mieć całą władzę dla siebie. Kto się temu sprzeciwi znika natychmiast z powierzchni Ziemi.

Książka napisana jest prostym i przyjemnym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Sam styl pisania mnie zachwycił. Jeszcze nie czytałam sensacji napisanej w tak nietypowy sposób. Ten styl zdecydowanie wyróżnia Janowskiego od pozostałych autorów. Dla mnie to wielki plus, ponieważ uwielbiam książki, które mnie czymś zaskoczą. Bardzo interesująca jest też grafika książki. Tytuł „Mucha”, który ma kolor czerwony i się rozmazuje, wskazuje, że to niezwykła powieść. Obrazek diabła rzucającego ludzkimi czaszkami również wiele mówi o książce. To wskazanie na dojście do władzy i trzymanie się jej bez względu na wszystko. Kolejny plus dla osób, które nie lubią zbyt wiele czytać: książka ma zaledwie 134 strony. To wszystko sprawiło, że pochłonęłam tę powieść w zaledwie dwie godziny.

Jak najbardziej polecam tę książkę wszystkim czytelnikom. Szczególnie tym, którzy lubią sensacje. Sądzę, że spodoba się ona każdemu, niezależnie od wieku i płci. Jeśli lubisz intrygi, szpiegów, docieranie do władzy przez przemoc to jest powieść dla Ciebie.

To lekka, choć czasem nieprzyjemna historia. Dobra pozycja na weekend.
Ja osobiście jestem zachwycona samym stylem pisania autora i na pewno na tej książce nie skończę. Zajrzę też do kolejnych powieści Janowskiego, które mam nadzieję będą równie dobre, co „Mucha”.


Monia1990

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl