"Moskal" zawitał do Łodzi

Obrazek artykułu
Już 19 sierpnia z okazji premiery książki "Moskal" Michał Gołkowski spotkał się z czytelnikami

W swojej, nowej powieści, autor zaprasza czytelników do świata lat 90-tych i serwuje im podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu. Wydarzenie będzie miało miejsce w salonie Empik Manufaktura.

Równocześnie informuję, że istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z Michałem Gołkowskim. Pisarz będzie dostępny w Łodzi w dniu spotkania. W razie zainteresowania, uprzejmie proszę o kontakt. Poniżej oraz w załączniku znajdują się materiały prasowe. Będę wdzięczny za opublikowanie informacji o spotkaniu. W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał Piasecki


„Wyobraź sobie, że masz władzę – ale prawdziwą władzę. Co z nią zrobisz? Do czego wykorzystasz?” - zaczepnie zwraca się do czytelników jeden z bohaterów książki „Moskal” (Fabryka Słów). Nowa powieść Michała Gołkowskiego, rozgrywająca się w latach 90, stawia sobie za cel wytrącenie odbiorców z poczucia bezpieczeństwa i wystawienie ich na pokusy podstępnych, ludzkich żądz. Już 19 sierpnia pisarz spotka się z czytelnikami w łódzkim salonie Empik Manufaktura.


„Moskal” (Fabryka Słów) to kolejne dziecko Michała Gołkowskiego. Tym razem autor zaprasza czytelników do świata lat 90-tych i serwuje im podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu. Opisuje historię wzlotu i upadku jednego człowieka, wznoszącego się ku czarnemu słońcu na płonących skrzydłach ambicji. Na ruinach komunizmu, pośród wielonarodowego gwaru stadionowych bazarów i w zaciszu viproomów pierwszych klubów nocnych, wyrasta fortuna zdolna złamać duszę.


Michał Gołkowski jest z wykształcenia lingwistą, z zamiłowania historykiem wojskowości, na co dzień pracuje jako tłumacz. Określa się rusofilem i rusofobem w jednym. Zadebiutował powieścią „Ołowiany Świt” – pierwszą polską książką w serii STALKER. Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii I wojny światowej.


Podczas spotkania Michał Gołkowski opowie o kulisach pracy nad książką oraz towarzyszącym mu literackim inspiracjom. Zdradzi czemu postanowił umieścić akcję „Moskala” w latach 90. i opowie o swoim stosunku do tej epoki.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku