Moda na wampiry trwa w najlepsze

Okładka
Moda na wampiry trwa w najlepsze, więc postanowiłam, że nie będę odstawać i chętnie przeczytam książkę o takiej tematyce. Dzięki Wydawnictwu Psychoskok miałam możliwość przeczytania e-booka autorstwa Patryka Nowodworskiego pt. "Crew". Jest to kryminał, który oscyluje gdzieś na pograniczu horroru i fantastyki.
Oczywiście w powieści występuje również świat realny, gdzie ludzie nie mają bladego pojęcia o istnieniu dziwnych istot, jakimi są wampiry. O ich istnieniu wie tylko władza, która już powołuje specjalną i tajną sekcję policji, która ma za zadanie zwalczać wampiry. Autor oprócz stosunków pomiędzy ludźmi i wampirami wplótł do książki coś więcej. Zawarł tutaj swoje refleksje na temat współczesnego społeczeństwa. Ukazuje on bowiem, że czasami bywa tak, że ludzie zachowują się gorzej od okrutnych wampirów. Ważnym i bardzo interesującym wątkiem w tej powieści, jest wątek miłosny, a nawet o lekkim zabarwieniu erotycznym. Także sami widzicie, że "Crew" to wybuchowa mieszanka, która sprawi Wam niezwykłą frajdę!

Czym w ogóle jest tytułowy "Crew"? Kojarzy nam się chyba tylko z jedną... z krwią. Oczywiście nic mylnego, bo można to przecież łączyć z krwiożerczymi wampirami. Jednak "Crew" to w powieści również zwykła knajpka. A w tej knajpce wszystko się zaczyna. Ot, tak niewinnie... Przy barze siedzi znudzony mężczyzna w średnim wieku, o imieniu Krzysztof. Widać po nim, że jest zmęczony życiem i nic mu się już nie chce. Mimo to, robi wrażenie na pięknej blondynce. Mężczyzna ulega wdziękowi kobiety i od słowa do słowa, aż w końcu lądują w sypialni. Noc jest niezwykle namiętna i upojna. Jakież więc zdziwienie malowało się na twarzy Krzysztofa, kiedy rankiem dowiaduje się, że jego kobieta jest wampirzycą, a on sam przemienia się w dziwne COŚ! Jego dawne życie odchodzi w cień, a do przemiany w wampira pozostał mu już tylko jeden krok- musi zabić własną żonę. Czy Krzysztof dokona tego aktu? I kim w tej całej opowieści jest Tomasz, który wciąż siedzi na ogonie wampirom? 

"Crew" Patryka Nowodworskiego to fascynująca powieść, gdzie mamy do czynienia z dobrem i złem w czystej postaci. Wciągająca historia, którą czyta się na raz, ponieważ wciąż chce się więcej łaknąć tej historii i poznać zakończenie. To już moja druga książka o takiej tematyce i znowu sukces! Mam nadzieję, że "Crew" spodoba się również i Wam!

Oprócz "Crew", Patryk Nowodworski napisał również: "Kochankę" (komediowy romans z elementami erotyki), "Pleban" (horror) i "Bystry detektyw" (kryminał).  Mam nadzieję, że będę miała szansę na przeczytanie tych powieści.


Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę II
źródło: skrytkaslow.blogspot.com

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku