Moda na kino w plenerze ciągle trwa

Obrazek artykułu
Obecnie możemy cieszyć się ogromną ilością inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych. W ciągu kilku ostatnich lat można zaobserwować swoisty trend na organizowanie seansów filmowych w przestrzeni miejskiej.

Wybranie gołego nieba ma wiele uroku - w porównaniu do dusznych sal kinowych. Przy sprzyjającej pogodzie docenimy klimat lata i dobre towarzystwo.Film pod chmurkąInicjatywy prowadzone przez instytucje kultury przybierają coraz atrakcyjniejsze formy. Kino plenerowe może zachęcić więcej osób lub zupełnie inną grupę odbiorców niż standardowe pokazy. Przesiadywanie w małych salach latem nie zachęca do uczestniczenia w ambitnych pokazach. Świeże powietrze, rozgwieżdżone niebo oraz dziedziniec lub patio jako sala projekcyjna są znacznie atrakcyjniejsze dla młodych ludzi. Ta opcja wydaje się o tyle ciekawsza, że nie każda instytucja może pochwalić się klimatyzowanymi salami, toteż nie słabnie zainteresowanie mniejszymi i większymi festiwalami filmowymi w czasie wakacji.

Komercyjne przedsięwzięcia też nie chcą pozostawać w tyle. Często można spotkać się z lokalami decydującymi się na organizację pojedynczych pokazów i cyklicznych imprez. I tak powstały np. serie projekcji klasyków czarno-białej ery wielkiego ekranu. Dużo ciekawsze jest korzystanie z dóbr kinematografii przy sprzyjającej pogodzie. To dobra alternatywa dla zwyczajnych wypadów do pubu. Nie warto utracić choć chwili z uroku lata. W niektórych miejscach stało się to wręcz lokalną atrakcją. Mowa o corocznym sezonie filmowy na terenie Browarów Lubelskich, gdzie przez wakacje można przyjść na projekcje odbywające się wśród zabytkowej zabudowy dawnego browaru. Wszelakie imprezy plenerowe, festiwale muzyczne i zloty mogą zostać ubarwione projekcjami tematycznymi.
Film w samochodzieTa wariacja kina plenerowego jest jak podróż do scen ze starych amerykańskich filmów. Może to być mocna ciekawostka, zwłaszcza ze względu na to, że w kraju swojego pochodzenia jest obecnie niemal niespotykana. Dlatego przypadnie ona do gustu miłośników retro zza oceanu. Za pomocą częstotliwości radiowych każdy z kierowców może odbierać dźwięk bezpośrednio w swoim samochodzie. Docenią to w szczególności właściciele wyszukanych sprzętów audio. Osoby poza samochodami mogą normalnie słyszeć akcję filmu ze standardowych głośników. Ten typ kina będzie pasować do imprez takich jak zloty samochodowe. Fani konkretnej marki z pewnością docenią to, kiedy każdy z nich będzie mógł oglądać film za sterami swojej dumy.


Artykuł powstał we współpracy z http://kinomobilne.pl.
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl