Miesiąc Spotkań Autorskich 2019

Obrazek artykułu
30 rumuńskich pisarzy będzie gościć we Wrocławiu w ramach dziewiątej edycji Miesiąca Spotkań Autorskich, która rozpocznie się 3 lipca. Rumunia jest gościem tegorocznej imprezy w Polsce, ale w 62 spotkaniach będą uczestniczyć też autorzy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich odbywa się równolegle w dwóch czeskich miastach - Brnie i Ostrawie, w słowackich Koszycach, we Lwowie na Ukrainie oraz we Wrocławiu.


O szczegółach imprezy poinformowano we wtorek na konferencji prasowej we Wrocławiu. 


"Bardzo się cieszę, że ponownie będziemy gościć tę imprezę. To największa i najdłuższa impreza literacka w Polsce, ponieważ trwa cały miesiąc. Lipiec to okres posuchy kulturalnej w mieście, więc zainteresowanie festiwalem będzie pewnie duże. Odbędą się 62 spotkania z autorami i bardzo nam miło, że krajem-gościem w polskiej edycji będzie Rumunia" – powiedział Andrzej Ociepa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która współorganizuje imprezę. też reportaż, książki historyczne, eseje, dlatego tłumaczone i wydawane są bardzo różnorodne książki.

Jak podano do Wrocławia przyjadą m.in. Ana Blandiana, Svetlana Crstean, Ioana Nicolaie, Simona Popescu czy Tatiana Tibulac. W ramach Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu odbędą się też spotkania z autorami z Czech, Słowacji, Ukrainy, a gośćmi będą m.in. Tereza Semotamova, Erik Simsik, Petr Borkovec, Pavel Kolmaźka, Kateryna Kalytko, Petro Jacenko. Naszą rodzimą literaturę będą reprezentować m.in. Zygmunt Miłoszewski, Olga Drenda, Małgorzata Rejmer, Łukasz Orbitowski, Bolesław Chromry, Marek Krajewski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Waldemar Bawołek, Bogumił Luft, Kamil Bałuk i Łukasz Galusek. Polscy pisarze będą też uczestniczyć w spotkaniach w pozostałych miastach festiwalowych, gdzie w zagranicznych przekładach przeczytają fragmenty swoich książek. (PAP)


Więcej informacji i szczegółowy program: http://www.msa.wroclaw.pl/

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl