Międzynarodowy marzec w Big Book Cafe

Obrazek artykułu
Big Book Cafe nabiera międzynarodowego rozmachu. DOBRY SEKS I KOLACJA Z ZABÓJCĄ Międzynarodowy marzec w Big Book Cafe

Nowe centrum literackie – Big Book Cafe nabiera międzynarodowego rozmachu. 


W tym miesiącu z czytelnikami spotka się Aleksandra Marinina, caryca rosyjskiego kryminału. Katarzyna Tubylewicz przywiezie reportaże na głos ze Skanii, a Ziemowit Szczerek – gorące doniesienia z Bałkanów. Norweskie edukatorki medyczne - Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl nauczą kobiety, jak dbać o ciało i erotyczne radości, a Piotr Milewski pokaże, jakimi wiadomościami emocjonują się Japończycy.

Pełny repertuar wydarzeń marcowych jest dostępny na stronie www.bigbookcafe.pl/repertuar

 

W marcu w Big Book Cafe ruszą dwa nowe cykle spotkań.


ROSczytani - otwarty klub literacki to seria, dzięki której polscy czytelnicy będą regularnie spotykać się i dyskutować ze sławami literatury rosyjskiej. Na otwarcie serii przyjedzie Aleksandra Marinina, uważana za najważniejszą i najpopularniejszą – obok Borysa Akunina – autorkę powieści kryminalnych. Czytelnicy będą rozmawiać z autorką o książkach, których pierwszoplanową bohaterką jest Anastazja Kamieńska, a tą równie istotną - współczesna Rosja.


- Inicjatorem cyklu jest Polsko-Rosyjskie Centrum Dialogu i Porozumienia, dzięki któremu od lat zapraszamy na Big Book Festival do Warszawy wspaniałych pisarzy rosyjskich. Byli z nami m.in. Władimir Sorokin, Borys Akunin czy Jelena Czyżowa – mówi Paulina Wilk z Big Book Cafe. – Te spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyniosły głębokie, emocjonujące przeżycia. ROSczytani to wspaniała wiadomość dla każdego, kto fascynuje się Rosją i dla tych, którzy chcą rozumieć ją lepiej.


ROSczytani: KOLACJA Z ZABÓJCĄ – dyskusja z Aleksandrą Marininą. Wtorek, 27 marca o 18.00.

 

Drugą nowością będzie seria REPORTAŻ NA GŁOS, w której znakomici autorzy serwują gorące opowieści z podróży i prezentują mówione relacje o swoich przeżyciach, budują napięcie i starają się odmalować głosem to, co potrafią świetnie opisywać. Jako pierwsza podejmie się tego Katarzyna Tubylewicz, pisarka i tłumaczka na stałe mieszkająca w Szwecji. We współpracy z Visit Sweden odbyła podróże po Skanii. Przedstawi dwa mówione reportaże – w pierwszym, zatytułowanym SKANIA NOIR poprowadzi słuchaczy przez mroczne rewiry Malmö, a także na most nad cieśniną Sund, uwieczniony w serialu „The Bridge“. Drugie spotkanie– SKANIA LITERCKA odbędzie się w kwietniu i zabierze śladami Selmy Lagerlöf, pierwszej laureatki literackiej Nagrody Nobla.


Nowej formy opowiadania spróbuje także Ziemowit Szczerek prezentując TOUR DE BALKAN. Autor i reporter podróżuje właśnie po Bałkanach przypatrując się tamtejszemu kryzysowi demokracji, krachowi wiary we wspólną Europę i powrotowi nienawiści. Czy w krajach byłej Jugosławii ktoś jeszcze marzy o Zachodzie i czeka na lepszą przyszłość?


SKANIA NOIR – Katarzyna Tubylewicz, piątek, 6 marca, godz. 19.00

TOUR DE BALKAN – Ziemowit Szczerek, czwartek, 22 marca, godz. 19.00


Aktorka Julia Kijowska będzie gościem Łukasza Maciejewskiego. Krytyk filmowy zaprasza na autorski cykl BIG BOOK MÓWI. Raz w miesiący prezentuje swój ukochany film. Tym razem będą to „Spragnieni miłości“ Wong Kar-Waia, jeden z najważniejszych azjatyckich obrazów początku XXI w. Pokazowi towarzyszy prelekcja.       


BIG BOOK MÓWI: SPRAGNIENI MIŁOŚCI, środa, 21 marca, godz. 19.00


W literackim programie najbliższych tygodni także:

- niedzielne ŚNIADANIA Z PRASĄ modową, kulturalną i japońską;

- piątkowe czytanie poezji – KRÓTKA PIŁKA z wierszami Dariusza Bugalskiego

- wtorkowe rozmowy KIERUNEK MOKOTÓW, tym razem o damach z dzielnicy.

 

W każdym ze spotkań nietuzinkowi goście, emocje i wiedza. Wstęp na wydarzenia jest wolny!

 

Szczegóły repertuaru na www.bigbookcafe.pl

Big Book Cafe  - nowe centrum literackie, ul. Dąbrowskiego 81, Warszawa
czytam // gadam // żyję

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl