MG proponuje Gabrieli A. Kańtor - Tańcząc na czubkach palców

Obrazek artykułu
Dla tych, którzy czytali Koronki z płatków śniegu Gabrieli Anny Kańtor, nie ma, jak sądzę, wątpliwości, że oto pojawił się nowy, bardzo ciekawy i oryginalny głos w literaturze kobiecej.

Tańcząc na czubkach palców to powieść o tańcu życia, w którym główna bohaterka dotyka stopami ziemi, a jednocześnie próbuje sięgnąć nieba. Paulinę Wojnowicz poznajemy w trzech kolejnych figurach jej tańca: jako osamotnione dziecko, jako młodą, pełną nadziei dziewczynę oraz jako dojrzałą, świadomą siebie kobietę. 

 

Kiedy jej dzieci wchodzą w dorosłość i zaczynają rozwijać skrzydła, gniazdo rodzinne nagle pustoszeje; obie córki emigrują z kraju, syn studiuje daleko od domu. 

Nieoczekiwanie pojawiają się problemy finansowe, a do tego wszystkiego małżeństwo Pauliny przeżywa poważny kryzys.


W tym trudnym momencie prawdziwy taniec dopiero się dla Pauliny zaczyna: oto pojawia się tajemnicza osoba, która jedną krótką rozmową telefoniczną przewróci jej życie do góry nogami...

 

Książka stanowi próbę opowiedzenia o sytuacji kobiety w jej własnej rodzinie i w otaczającej ją społeczności, o jej szansach na zmianę status quo, o odwadze i marzeniach. I o tym, że tylko kobiety potrafią tańczyć na czubkach palców.

 

Tańcząc na czubkach palców ukaże się 9 maja.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku