Mądrość wiedźmy - Marek Pietrachowicz

Okładka
"Mądrość Wiedźmy" jest debiutem Marka Pietrachowicza, który przenosi nas w magiczny i fantastyczny świat. Autor na dość małej objętości książki postarał się przedstawić bogaty i barwny świat, co wyszło mu całkiem udanie. Poznamy świat celtyckich i iryjskich wierzeń, gdzie toczą się losy wiedźmy Raiany. Dziewczyna postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby odmienić tym samym swoje los, a może nawet losy całego świata...


Nastoletnia wiedźma ucieka ścigana listem gończym za paranie się magią. Podczas wędrówki poznaje sir Alberta z Westmoor, który jest sługą zakonu Rycerzy Świątynnych Wysp Ośmiu. Podróż, którą podjęli najeżona jest niebezpieczeństwami, knowaniami i spiskami. Tylko spryt i czujność mogą ich uratować od raptownej utraty życia... Gdzieś daleko w północnym Ongarze istnieje lud, który wykuwa broń z dziwnego metalu, który spadł z nieba. Tajemniczy metal może odegrać jeszcze ogromną rolę w dziejach świata jak i samej Raiany.

Książkę przeczytałem w mgnieniu oka, między innymi ze względu na jej niewielką objętość. Autor na tak niewielu stronach zmieścił świat tak bogaty i barwny, że starczyłby na grube i opasłe tomiszcze. Trochę szkoda, że Marek Pietrachowicz nie podjął takiego kroku i nie napisał książki nieco dłużej. Choć i tak nie jest źle. Świat jest spójny, intryga wisi w powietrzu, a bohaterowie zdają się realistyczni i prawdziwi. Z przyjemnością czytałem losy młodej wiedźmy i chłonąłem wątki zaserwowane przez autora. Powieść jest ciekawa i oryginalna, która wręcz prosi się o dłuższą kontynuację. Pióro autora również przypadło mi do gustu i nie dopatrzyłem się większych potknięć. Mapka zawarta w książce pozwala lepiej zapoznać się ze światem przedstawionym, a okładka również cieszy oczy. Po kontynuację sięgnę z jak największą ochotą.

"Mądrość Wiedźmy" jak na swą małą objętość przyjemnie mi się czytało i mój apetyt został dopiero rozbudzony. Mam nadzieję że, że autor jak najszybciej napisze kontynuacje losów Raiany. Ponieważ jest to postać wyrazista, żywiołowa i po prostu ciekawa. Świat fantasy wykreowany przez autora zaciekawił mnie i zachęcił do dalszego poznania podczas kolejnych pozycji. Czytanie dostarczyło mi wielu niezapomnianych i silnych wrażeń. Książka posiada ogromny potencjał, a autor niewyczerpaną wyobraźnię. Jest to rasowa fantastyka, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Polecam.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/06/madrosc-wiedzmy-marek-pietrachowicz.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl