Mądre książki dla dzieci – książkowe zapowiedzi na czerwiec

Obrazek artykułu
W życiu dzieci nie może zabraknąć literatury. Mądre książki dla dzieci bawią, uczą i przekazują cenne wartości. Książkowe zapowiedzi na czerwiec zachwycą wszystkich małych czytelników.

Niepodważalnym faktem jest, że czytanie dzieciom niesie ze sobą nieocenione korzyści. Temat ten poruszany jest cyklicznie, by przypominać rodzicom i opiekunom, dlaczego warto czytać dzieciom, a z czasem zachęcać do samodzielnego czytania. Należy pamiętać, że głośne czytanie dziecku zacieśnia emocjonalną więź z opiekunem, uwrażliwia i jednocześnie uczy mądrego spędzania czasu wolnego.


 Oczywiście można wspomnieć, że czytanie dzieciom i zapewnianie dostępu do wartościowej literatury pozwala uczyć pięknej polszczyzny, sztuki wysławiania się, czy prowadzenia konwersacji. Korzyści płynących z czytania dzieciom jest tak wiele, że długo można rozprawiać na ten temat. Zamiast tego lepiej jednak sięgnąć po dobrą książeczkę i wspólnie zasiąść do lektury.


Mądre książki dla dzieci zawierają cenny przekaz, uczą i bawią. Książkowe zapowiedzi na czerwiec spełniają te warunki. Z nimi żaden młody czytelnik nie będzie się nudzić. Przekonajmy się dlaczego.


Mądre książki dla dzieci – książkowe zapowiedzi na czerwiec


Zaczarowany Księżyc, Joanna Sztroman

PREMIERA – 01.06.2019

Kategoria: Bajka

Książka do nabycia na stronie; http://www.psychoskok.pl/produkt/zaczarowany-ksiezyc


Książeczka zawiera 15 rymowanek. Bohaterami, których będą mogli poznać mali czytelnicy, są przedmioty codziennego użytku oraz niewidzialne duszki. Jest także zaczarowany Księżyc i  miła Przytulanka. Każda postać ma coś ważnego do opowiedzenia. Jedni będą wskazywać, jak łatwe i przyjemne mogą być czynności związane z higieną, inni zwrócą uwagę na niezwykłość przyrody. Okazji do wysnuwania mądrych wniosków i nauki nie zabraknie, ale najważniejsza będzie zabawa.


Atutem pozycji jest rymowany, łatwy do zrozumienia zapis. Melodyjne wierszyki ułatwiają zrozumienie tekstu. Treść książeczki spełnia funkcję dydaktyczno- wychowawczą. Warto podkreślić, że czytanie utworów, które znalazły się w książeczce, wycisza i relaksuje. Zaczarowany Księżyc może intrygować za dnia, ale również pomagać w odprężaniu się i utulać do snu.


Książka w ofercie przedsprzedaży na stronie–  http://tylkorelaks.pl/821-zaczarowany-ksiezyc.html  


Baśń o dębowym sercu, Artur Jasiński

PREMIERA:  07.06.2019

Kategoria: Bajki

Książka do nabycia na stronie; http://www.psychoskok.pl/produkt/basn-o-debowym-sercu


Piękna, mądra książka, która zabierze dzieci do uroczej, małej wioski. Panująca susza zmieniła to miejsce nie do poznania, a jedynym ocalałym elementem przyrody okazuje się leciwy, dorodny dąb. Drzewo jest piękne, ale zdaje się władać złą mocą. Mieszkańcy wioski są coraz bardziej przerażeni. Dziwi ich także stojąca pośrodku mieściny studnia, która nie wysycha pomimo strasznej suszy.


 Sytuacja coraz bardziej się komplikuje, bo zaczyna brakować żywności. Mieszkańcy rozważają opuszczenie wioski, ale najpierw ktoś musi spróbować porozmawiać ze starym dębem. Zadania tego podejmie się Antek, który bardzo chciałby przywrócić dawny ład i szczęście. Czy mały chłopczyk będzie jednak w stanie zdziałać cokolwiek?


Patronat medialny objęli: Pink life by Agnieszka Bendkowska, Czytam duszkiem, Z piórem w śród książek, Mom the reader, nat_natka_, Odcienie stron

 

Wskazane książeczki bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnie. Sięgnijmy po nie, czytajmy dzieciom na głos i zachęcajmy do samodzielnego czytania. Inspiracje zawsze odnajdziemy także w innych. dedykowanych najmłodszym pozycjach.


Wartościowe i pięknie ilustrowane książki dla dzieci

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl