Lwów w starej fotografii - nowość wydawnicza

Obrazek artykułu
Wydawnictwo BOSZ poleca nowość pt.: Lwów w starej fotografii - albumu w opracowaniu redaktora Jana Łozińskiego i ze wstępem Janusza Majewskiego.

(...) Upłynęło osiemdziesiąt lat, od mojego opuszczenia Lwowa na zawsze, (...) prababcia Rózia ożyła, odmłodniała, biega po niebiańskich łąkach, zbiera bławatki i wije z nich wianki, znów jest panienką, wesołą i beztroską. Ja, jej prawnuczek, wciąż jestem na ziemskim padole, starzeję się i często płakać mi się chce, ale kiedy zobaczyłem zbiór tych fotografii też odmłodniałem i oczy moje zaczęły się uśmiechać, a skamieniałe już prawie serce zabiło żywiej, wzruszyło się – pisze Janusz Majewski, autor, który dzięki swoim wspomnieniom zawartym w albumie Lwów w starej fotografii zabiera nas w fascynującą podróż do tego przedwojennego, niegdyś polskiego, miasta – miasta swojego dzieciństwa. 


Niczym przewodnik oprowadzający czytelnika po najsłynniejszych miejscach starego Lwowa, takich jak Teatr Wielki czy fabryka Baczewskiego podkreśla, jak bogatym życiem towarzyskim, artystycznym i gospodarczym tętnił kiedyś Lwów.Tę niezwykłą urodę przedwojennego miasta w całej okazałości oddają starannie wybrane, piękne fotografie.




Janusz Majewski – urodzony 5 sierpnia 1931 roku we Lwowie, polski reżyser, scenarzysta, dramatopisarz, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, twórca takich filmów jak: Zaklęte rewiry (1975), C.K. Dezerterzy (1985), czy Złoto dezerterów (1998), dzięki którym na stałe zapisał się w historii polskiej kinematografii. Lwów, miejsce urodzenia reżysera, na zawsze pozostało w jego sercu, co zaowocowało powstaniem w 2010 roku filmu pt. Mała matura 1947, opartego na wspomnieniach z młodości autora.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl