Lutowe zapowiedzi od Dwóch Sióstr!

Obrazek artykułu
Jeszcze w lutym zapowiedzi od Dwóch Sióstr zawitają na księgarskich półkach. Obie są w jakiś sposób niezwykłe…
kawa„Kawalerka” Weroniki Przybylskiej to idealny prezent walentykowy - narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. 


Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Kiedy w kawalerce jest już jeden kawaler, nic więcej się tam nie zmieści. A co gdy kawaler poczuje się samotny?


Błyskotliwie zaprojektowana książka dla przyszłych, obecnych i byłych kawalerów i panien. Zgrabny, mały format i przełamujące go rozkładane strony idealnie współgrają z czułą i dowcipną opowieścią o samotnym lokatorze malutkiego mieszkanka.

 

„Kawalerka” zdobyła nagrodę główną jury międzynarodowego w I edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.


Wszystko w niej gra. Wynosi codzienność do poziomu poezji, która zapada w serca dorosłych i dzieci. Miłość jest uniwersalna i nie ma wieku, i o tym właśnie jest „Kawalerka”. (z werdyktu jury międzynarodowego konkursu JASNOWIDZE)


Weronika Przybylska (ur. 1993) – studentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem  pisaniem. Wraz z grupą Liście prowadzi działalność rysunkowo-performatywną. Laureatka nagrody głównej jury międzynarodowego w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014 i II Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu NOTO na Notatnik Artysty. „Kawalerka” to jej pierwsza książka.
tat„Tata” mistrza krótkiej formy Toona Tellegena, z ilustracjami znanej miłośnikom serii o Ulicy CzereśniowejRotraut Susanne Berner, to niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca.


W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć wojnę…


Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim!

 

Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć wojnę. Lekka i dowcipna opowieść o wyjątkowym tacie w niekonwencjonalny sposób docenia dziecięcą fantazję i bezwarunkową wiarę w rodzicielską doskonałość.

 

Tekst holenderskiego mistrza krótkich humorystycznych opowiadań o zwierzętach (znanych polskim czytelnikom z książek „Nie każdy umiał się przewrócić” i „Urodziny prawie wszystkich”) został zilustrowany przez Rotraut Susanne Berner – autorkę m.in. uwielbianej przez dzieci „Ulicy Czereśniowej”. Jej radosne ilustracje doskonale współgrają z opowieścią pełną pomysłowych metafor. 

 

Toon Tellegen(ur. 1941) – z wykształcenia lekarz, przez parę lat pracował w Kenii, po czym otworzył gabinet w Amsterdamie, gdzie mieszka do dziś. Jest uznanym holenderskim poetą, jednak, ku swemu zaskoczeniu, rozgłos zyskał jako pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Swymi historiami o zwierzętach, pierwotnie opowiadanymi córkom na dobranoc, Tellegen wykreował zupełnie nowy gatunek literacki. Stał się niezwykle popularny zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Od momentu gdy opublikował swój pierwszy zbiór opowiadań o zwierzętach w 1984 roku, zdobył wszystkie ważniejsze nagrody w kategorii literatury dziecięcej.


Rotraut Susanne Berner (ur. 1948) – jedna z najpopularniejszych i najwyżej cenionych niemieckich ilustratorek, graficzka, autorka książek obrazkowych dla dzieci i młodzieży. Zilustrowała około 80 tytułów, zaprojektowała ponad 800 okładek. Zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym specjalną nagrodę Deutscher Jugendliteraturpreis za całokształt twórczości. Trzykrotnie nominowano ją do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Jest autorką serii o ulicy Czereśniowej, która ukazała się w kilkunastu krajach.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl