Literatura, literatura i jeszcze raz literatura – MFK Wrocław 2017

Obrazek artykułu
Pod znakiem literatury upłynie drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. W programie bowiem spotkania aż z piątką pisarzy: Ivą Procházkovą, Olgą Tokarczuk, Stefanem Ahnhemem, Krzysztofem A. Zajasem i Jakubem Żulczykiem.

Zaczynamy o 16.00 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Tradycyjny festiwalowy cykl wykładów otwartych rozpocznie prof. UJ Krzysztof A. Zajas, który przybliży słuchaczom twórczość kryminalną Stephena Kinga. Po nim w Prozie pojawi się Stefan Ahnhem; szwedzki pisarz i scenarzysta opowie o tym, jak rozwinąć swój pomysł w intrygującą i trzymającą w napięciu opowieść. Start drugiego wykładu: godz. 17.00.


Później przeniesiemy się do Starego Klasztoru (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1). O godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie, które ucieszy fanów literatury czeskiej i literatury kryminalnej: gościem Marty Mizuro będzie czeska pisarka Iva Procházková.


A wieczór w Starym Klasztorze skradną natomiast polscy autorzy z pogranicza kryminału. Jako pierwsza: Olga Tokarczuk. Pisarka podczas pierwszej wrocławskiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału w 2009 roku prezentowała powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych", nazywaną „thrillerem moralnym". Osiem lat później porozmawia z Irkiem Grinem o filmie, który powstał na podstawie tej książki, czyli  „Pokocie". A o 22.00 – przesłuchanie! W roli przesłuchiwanego: Jakub Żulczyk, którego nowa powieść – mroczny thriller „Wzgórze psów" – ukazała się na początku maja. Autora przesłucha Szymon Kloska.


Spot promujący tegoroczny festiwal


Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 odbędzie się w dniach 24–28 maja 2017. 

Więcej informacji będzie można znaleźć na festiwalowej stronie oraz na FB: https://tinyurl.com/kvvoodg


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl