Literacki Sopot 2018

Obrazek artykułu
W 2018 roku Literacki Sopot odbędzie się w dniach - 16-19 sierpnia. Organizatorzy festiwalu ujawnili pierwsze nazwiska gości i uczestników, zapraszają także na przyszłoroczną debatę.

Organizatorzy festiwalu Literacki Sopot ujawnili pierwsze nazwiska gości i uczestników przyszłorocznej edycji imprezy. Wobec ogromnej różnorodności tematów, motywów, form (eseje, edytoriale, dramaty, powieści I niezliczone notatki), odpowiedź na pytanie, dlaczego właściwie Camus jest myślicielem nieustannie aktualnym, wydaje się być ogromnym wyzwaniem.


„Sprostać w tej dyskusji będzie zdecydowanie łatwiej, gdy w labiryntach jego barwnego życiorysu, zainteresowań, motywów, mitów i symboli, podróżować będziemy ze znakomitymi gośćmi debaty: Marie-Therese Blondeau, badaczka o fenomenalnej wiedzy o Dżumie Camusa, Virginie Lupo, autorka prac o jego teatrze i niedawno wydanej, wnikliwej analizy nieukończonego »Pierwszego Człowieka«, oraz David Camus, pisarz, dokumentalista, tłumacz, (min. Lovecrafta). Spotkanie poprowadzi Maciej Kałuża, filozof i etyk, zafascynowany od lat »Człowiekiem zbuntowanym« i »Upadkiem« Camusa” – czytamy w komunikacie medialnym organizatorów Festiwalu. (za: rynek ksiazki)


Na stronie wydarzenia pojawiło się także zaproszenie na przyszłoroczną debatę poświęconą aktualności twórczości Alberta Camus, w której udział wezmą Marie-Therese Blondeau, badaczka o fenomenalnej wiedzy o "Dżumie", Virginie Lupo, autorka prac o jego teatrze i wnikliwej analizy nieukończonego „Pierwszego Człowieka”, oraz David Camus, wnuk noblisty, pisarz, dokumentalista i tłumacz. Spotkanie poprowadzi Maciej Kałuża, filozof i etyk, zafascynowany od lat „Człowiekiem zbuntowanym” i „Upadkiem”.https://www.facebook.com/LiterackiSopot

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy