Listopadowe nowości Wydawnictwa Sonia Draga

Obrazek artykułu
Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza do zapoznania się z listopadowymi nowościami. Pośród tych pozycji każdy znajdzie cos dla siebie.

Pasjonująca podróż do mitycznego świata Amazonek

 

w

Zaginione wojowniczki, Anne Frontier- Premiera 4 listopada 2015

 

Diana Morgan, wykładowca z Oxfordu, z zawodu filolog klasyczny, z zamiłowania specjalistka od Amazonek, przyjmuje ofertę tajemniczej bogatej fundacji i w towarzystwie zagadkowego, nieco gburowatego Nicka Barrana wyrusza na badania naukowe do Afryki Północnej. Choć temat Amazonek towarzyszy jej od dzieciństwa – za jedną z wojowniczek mitycznego plemienia podawała się jej babka – przeżywa wstrząs, gdy na środku libijskiej pustyni trafia na dowód, że Amazonki rzeczywiście kiedyś istniały. Diana i Nick ruszają na poszukiwania legendarnego skarbu, który Amazonki wywiozły z oblężonej Troi. Na Krecie króla Minosa, w Mykenach Agamemnona i wreszcie w Troi króla Priama muszą się zmierzyć ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

 


 

W tej historii każdy ma swoje tajemnice

 

tTajemnice Los Angeles, James Ellroy- Premiera 18 listopada 2015

 

Sierżant Jack Vincennes pracuje jako konsultant przy produkcji serialu kryminalnego i skrzętnie wykorzystuje swoje znajomości w zepsutym do szpiku kości świecie show biznesu. Bud White nie ma skrupułów, jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet. Gotów jest bez zastanowienia opróżnić cały magazynek, a potem upozorować zajście tak, by wyglądało na wymianę strzałów. A  obsesyjnie przywiązany do przepisów prawa Ed dla dobra prowadzonego śledztwa nie zawaha się nawet donieść na kolegów. Ta trójka musi rozwiązać zagadkę masakry w nocnym barze. Każdy z policjantów poprowadzi je na własną rękę, bo każdy ma powody, by milczeć przed resztą. Sprawa, która z pozoru wygląda na robotę czarnoskórych oprychów, prowadzi prosto na sam szczyt skorumpowanych elit Los Angeles, zahaczając po drodze o pewną luksusową i bardzo oryginalną agencję towarzyską.

 

 


Ostatnia odsłona doskonałego KWARTETU LOS ANGELES

 

mistrza czarnego kryminału!

 

bBiała gorączka, James Ellroy - Premiera 18 listopada 2015

 

Los Angeles, rok 1958. Zabójstwa, pobicia, łapówki, szantaże zdają się być standardowymi procedurami dla porucznika Kleina z policji w Los Angeles. W swoim piekiełku rządzi niepodzielnie do chwili, gdy federalni zarządzają przeprowadzenie śledztwa w sprawie korupcji miejscowej policji. Klein zostaje wystawiony jako przynęta, by podgrzać atmosferę. Gorączce poddają się wszyscy: lokalni politycy, szefowie policji, gangsterzy oraz narkotykowi bossowie. Wszyscy są mocno zdeterminowani, by fakty nie ujrzały światła dziennego. Ucieczka ze świata bezwzględnych ambicji, zachłanności i wszelkiego wypaczenia może okazać się bardzo trudna. Klein jednak za wszelką cenę próbuje się z niego wydostać…

 


 

 

Urocza komedia romantyczna!

 

 

paPani mecenas ucieka, Sophie Kinsella- Premiera 4 listopada 2015

 

Samantha jest prawniczką. Ma dwadzieścia dziewięć lat, iloraz inteligencji 158, wysokie szpilki i wszelkie szanse, by zostać wspólniczką w firmie Carter Spink. Jednak gdy popełnia fatalny błąd, który kosztuje firmę jej klienta 50 milionów funtów, Pani mecenas postanawia uciec. Z londyńskiego biura trafia w szczere pole, a niewinne pytanie o drogę zamienia się w rozmowę o pracę. W ten sposób absolwentka Harvardu i obiecująca prawniczka zostaje... gosposią! Nowi pracodawcy nie mają pojęcia, że zatrudnili prawnika, podobnie jak Samantha nie ma pojęcia, jak włączyć piekarnik. Nie wspominając o obsłudze pralki, przyszyciu guzika czy ugotowaniu ziemniaków… I choć nigdy by nie przypuszczała, że łatwiej jest pomóc klientowi oszczędzić miliony funtów, bierze głęboki oddech i postanawia spróbować.

 

 

 


Mrożąca krew w żyłach przygoda

 

tTajemnica grobowca, Steve Berry- Premiera 4 listopada 2015

 

 Były agent Departamentu Sprawiedliwości, Cotton Malone, od dziecka wiedział, że jego ojciec zaginął gdzieś na północnym Atlantyku, dowodząc okrętem podwodnym. Teraz jednak chce poznać szczegóły jego śmierci. Prosi więc byłą przełożoną, Stephenie Nelle, by umożliwiła mu wgląd do pewnych dokumentów wojskowych, i ze zdumieniem odkrywa, że zaginięcie ojca miało związek z tajną misją pod lodami Antarktydy. Mężczyzna odbywał ją w okręcie podwodnym o napędzie nuklearnym, którego istnienie trzymano w ścisłej tajemnicy... Naziści inspirowani dziwnymi wskazówkami odnalezionymi w grobowcu Karola Wielkiego badali teren Antarktydy już w 1938 roku – jeszcze zanim pojawili się tam Amerykanie. Okazuje się, że zaszyfrowane dzienniki pisane w „języku niebios”, skomplikowane zagadki przygotowane przez dawnego uczonego i feralna wyprawa ojca Malone’a wiążą się z odkryciami, które mogą mieć daleko idące konsekwencje dla całej ludzkości.

 


 

Znakomity thriller autorstwa niezwykłego duetu

 

rRodzinny interes, Anders Roslund, Stefan Thunberg - Premiera 18 listopada 2015

 

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o piątce wspólników, w tym trzech braciach, którzy w ciągu zaledwie dwóch lat dokonali dziesięciu zuchwałych napadów na banki. Przemoc jakiej doświadczyli w domu rodzinnym wywołała w nich pragnienie niezależności. Kluczem do sukcesu miały być pieniądze. Do gangu przyłączył się przyjaciel z dzieciństwa, były żołnierz, Jasper oraz dziewczyna najstarszego z braci. Żaden z członków nie był nigdy wcześniej karany. Włamanie do wojskowego składu i kradzież ogromnej ilości broni to dopiero początek ich działalności. Doskonały plan. Droga wolna. Idealnie wykonana robota. Jak przy każdym kolejnym napadzie…

 

Czwarty z braci Stefan Thunberg, który nie brał udziału w przestępstwach, czekał dwadzieścia lat, by opowiedzieć tę historię. Wspólnie z uznanym pisarzem kryminałów Andersem Roslundem, napisali znakomity thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Prawa do ekranizacji książki kupiło studio Stevena Spielberga DreamWorks!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku