Lena Dunham- „Nie taka dziewczyna”

Obrazek artykułu
„Nie taka dziewczyna” Leny Dunham według „Library Journal” zasłużyła na tytuł jednej z najlepszych książek roku. Do prześmiesznej i odkrywczej lektury zachęca również fakt, że Dunham rozkochała w sobie publiczność jako gwiazda serialu HBO Dziewczyny.

„Nie taka dziewczyna” Leny Dunham według „Library Journal” jest jedną najlepszych książek roku, pozycja znalazła się także na liście bestselerów „New York Timesa”. Zdaje się, że tak znaczące wyróżnienia są wystarczające aby zachęcić do lektury,  choć oczywiście nie można pominąć faktu, że Dunham rozkochała w sobie publiczność jako gwiazda serialu HBO Dziewczyny. Bardzo prawdopodobne, że teraz będzie zdobywać serca jako pisarka.


Pozycji nie można nie polecić paniom, bo przecież pełen humoru zbiór esejów odnosi się do trudnej drogi dziewczyny, całkiem podobnej do setek tysięcy innych przedstawicielek płci pięknej. Dorastanie, dojrzewanie, umiejętność akceptowania siebie to prawdziwe wyzwania, a na życiowej ścieżce zawsze znajdzie się jakiś feralny kamień. Bo przecież miłostki niosą ze sobą wiele skrajnych emocji, i fatalnych randek, a lustro nie zawsze bywa łaskawe. Najważniejsze jednak aby uwierzyć, że jest się jedyną w swoim rodzaju osobą, która ma prawo przekazać swą historie światu.


Lena Dunham najwyraźniej potrafi dostrzec swą niezwykłość skoro już znalazła swe miejsce pośród literackich talentów Ameryki. „Nie taka dziewczyna” powinna znaleźć się w biblioteczce każdej dorastającej dziewczyny.

.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku