Kukułeczka kuka - Alicja Sztandera - zapowiedź wydawnicza

Obrazek artykułu
Premiera – 10.09.2018


Rodzice zadają mi często pytanie kiedy należy pójść z dzieckiem do logopedy. Kiedy informuję, że dziecko mogło już mieć kontakt z logopedą na oddziale noworodkowym, spotykam się z ogromnym zdziwieniem. Tak, część szpitali zatrudnia logopedów, którzy oceniają aparat mowy dziecka po urodzeniu. Logopedzi wspomagają matki i dzieci wymagające pomocy np. przy karmieniu piersią, prowadzą terapię dzieci z różnorodnymi problemami rozwojowymi.


Jeśli dziecko nie wymaga pomocy specjalistycznej, rozwija się w miarę harmonijnie, to kiedy?


W dowolnym momencie życia dziecka. Wizytę u logopedy możemy potraktować jak profilaktykę. Zgłaszamy się podobnie jak do stomatologa, okulisty, jak na bilans do pediatry.

Coraz częściej spotykam się z dziećmi po 1- 2 roku życia. Czasem coś wzbudza niepokój rodziców, często to chęć porozmawiania ze specjalistą jak stymulować rozwój dziecka. Rodzice oczekują pomocy przy wyborze materiałów dydaktycznych do pracy z dzieckiem, praktycznych wskazówek jak pracować z maluchem który jeszcze nie opanował umiejętności siedzenia przy stoliku czy przed lustrem dłużej niż kilka chwil. Praca z małym dzieckiem jest trudna, choćby z tego powodu, że aktywność malucha do intencjonalnej pracy ograniczona jest czasem do kilku minut. Aby osiągnąć efekty łączymy ćwiczenia logopedyczne z zabawami rozwijającymi inne funkcje poznawcze, np.:sprawność grafomotoryczną, percepcję wzrokową, dużą motorykę, która zaspokaja naturalną potrzebę aktywności fizycznej i pozwala na robienie przerw, kiedy uznamy, że dziecko tego potrzebuje.


Naturalnym wydaje się wykorzystanie śpiewania i opowiadania bajek. Obie formy od wieków stosowały babcie, nianie, mamy na całym świecie.

 

Alicja Sztandera


więcej informacji na stronie:

http://autorzy365.pl/z-bajka-latwej-rozwijac-mowe-dziecka_a5920

http://www.poradniki24h.pl/2690/kiedy-wybrac-sie-z-dzieckiem-do-logopedy/

http://www.psychoskok.pl/produkt/kukuleczka-kuka/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl