KsięgoZbiór czyli zbiorowe czytanie w przestrzeni publicznej

Obrazek artykułu
To musi być niesamowity widok dla przechodniów! Grupa ludzi, zebrana w jednym miejscu o wybranej porze, czytająca przyniesiona przez siebie książkę w zupełnej ciszy! Czy to sposób na zarażanie czytaniem?!

Jak to wygląda ?

  • 1. Zabieramy ze sobą książki (obowiązkowo) i coś do siedzenia (opcjonalnie).
  • 2. Zbieramy się w wyznaczonym miejscu i siadamy (formując rząd czytelników).
  • 3. W ciszy czytamy przyniesione przez siebie książki.
  • 4. Zarażamy pasją czytania :-)


KsięgoZbiór to inicjatywa społeczna, oddolna, oparta wyłącznie na aktywności mieszkańców Łodzi oraz regionu (edycje lokalne w województwie). W modelowej odsłonie akcji obowiązuje zasada NO LOGO, KsięgoZbiór promuje ksiażkę i czytelnictwo, nie jest zarazem zainteresowany promowaniem podmiotów komercyjnych. Inicjatywa zwraca także uwagę na przestrzeń publiczną, która czytelnikom nie jest obojętna. Oczami wyobraźni KsięgoZbiorowi uczestnicy widzą ul. Piotrkowską i inne przestrzenie miejskie, jako miejsca przyjazne ludziom, z wygodnymi siedziskami, idealnymi do niepohamowanego oddawania się lekturze. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce w październiku 2011 roku. Teraz pora na kolejne miasta!

Inicjatywna trafiła również do Krakowa, a najbliższy KsięgoZbiór odbędzie się w Parku Jordana (pod górkę) o godz. 18.00 we wtorek 13.08.2013 r.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl