Książkowe wakacje z Dwiema Siostrami

Obrazek artykułu
Dwie Siostry na wakacje przygotowują coś do czytania, coś do oglądania i coś do zwiedzania!

„Rok Szczura” Clare Furniss to przejmująca powieść dla młodzieży.

Pearl ma piętnaście lat i jej świat właśnie się zawalił. Urodziła jej się siostra – a mama umarła. Siostra wygląda jak mały szczur. Różowa, piszcząca, pomarszczona. Jak pokochać takie coś? A mama? Szybko się okazuje, że wprawdzie umarła, ale wcale nie odeszła. Pojawia się już na swoim pogrzebie…

Pierwszy rozdział: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/rok_szczura_marzec.pdf

Premiera: 20 lipca 2016

 

Książkę o Binku wymyślił dla swoich córek Krzysztof Łaniewski-Wołłk, zilustrował ją Adam Wójcicki i tak powstał„Binek i Pulpet w świątyni Majów” – pomysłowa książka-gra dla spostrzegawczych – do odkrywania, wertowania i wyszukiwania szczegółów. Przemierzając wraz z bohaterami labirynt korytarzy zapomnianej świątyni, dzieci szukają właściwej drogi przez kolejne strony książki. Dzięki kartonowym stronom książka świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży – w samochodzie, na plaży, a może nawet w dżungli!

Premiera: 27 lipca 2016

 

„Meto. Świat” Yvesa Greveta – długo wyczekiwany trzeci tom powieści dla młodzieży trafi do księgarń na początku sierpnia.

Meto znów trafia do Domu, gdzie zostaje oddzielony od przyjaciół i okrzyknięty zdrajcą. Cezarowie wkrótce przenoszą go jednak do tajemnej części budynku, gdzie szkoli się elitarny zespół, którego zadaniem jest wykonywanie misji na kontynencie. Szukając sposobu na wydostanie się z wyspy, Meto podejmuje podwójną grę.

Premiera: 3 sierpnia 2016

 

„Oto jest Monachium” Miroslava Šaška, to szczególny tom kultowej serii albumów dla dzieci o miastach świata. Stolica Bawarii – miasto piwa i kiełbasek, miasto sztuki i festynów, w tym najsłynniejszego na świecie festynu Oktoberfest – to także ważne miejsce w życiu Miroslava Šaška – mieszkał tu wiele lat!

Premiera: 3 sierpnia 2016

 

A jesienią znowu edukacyjnie, nadal w WIELKIM stylu! :)
„Rzeka czasu” Petera Goesa to błyskotliwie zilustrowany, wielkoformatowy album o historii świata – od Wielkiego Wybuchu aż do epoki smartfonów. Można tu zobaczyć dinozaury i mamuty, sterowce i statki kosmiczne, odwiedzić starożytny Egipt i średniowieczną Europę, spotkasz artystów, filozofów i wielkich przywódców. Ta spektakularną opowieść o historii porwie każdego, bez względu na wiek.

Premiera: 21 września 2016

 

„Botanicum” Kathy Willis z ilustracjami Katie Scott, to kolejny po „Animalium” wielki album pełen całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin – tym razem odwiedzamy Museum Roślin!

Bez nich by nas nie było. Rośliny wytwarzają tlen, którym oddychamy. Dają nam jedzenie i lekarstwa, tkaniny i materiał do budowy domów.

Skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Które są największe, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Wejdźcie do Botanicum, a wszystkiego się dowiecie.

Premiera: 19 października 2016

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl