Książkowe propozycje na weekend

Obrazek artykułu
Na czytanie zawsze jest za mało czasu. Właśnie dlatego warto poznać książkowe propozycje na weekend. Chwile wytchnienia od obowiązków warto spędzić z dobrą książką.

Zmęczeni codziennymi obowiązkami z utęsknieniem wyczekujemy chwili wytchnienia. Wolny czas starymy się wykorzystać na odpoczynek. Oczywiście żal każdej godziny zmarnowanej na nierobienie niczego. Jak więc mądrze wykorzystać wolne od pracy momenty. Okazuje się, że możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.   Podobno jednym z najlepszych sposobów na relaks jest czytanie. Stwierdzenie to nie powinno dziwić. Doskonale wiemy przecież, że pochłonięci lekturą potrafimy zapomnieć o całym świecie.


Właściwe dobrana lektura to skarb. Dzięki niej zdołamy na moment zapomnieć o codzienności. Poznając losy bohaterów, skoncentrujemy się na ich, a nie własnej historii. Możliwe, że dzięki temu zapomnimy o problemach. Najpewniej odnajdziemy też inspiracje. Niektórzy uznają podobne stwierdzenia za banał. Pochopna ocena może jednak okazać się myląca.  Nie bez przyczyny przecież mawia się, że czytanie pozwala przenieść się do innego świata. Realiów nieosiągalnych w codziennym życiu. Wciągająca fabuła potrafi pochłonąć bez reszty. Losy bohaterów wywołać skrajne emocje. Czytanie okazać się przyjemnością, od której trudno się oderwać.


Relaks z książką łączy przyjemne z pożytecznym. Aby przygotować się na najbliższy weekend, warto poznać książkowe propozycje. Pośród nich znajdziemy pozycje, które umilą każdą chwilę.Idealne książkowe propozycje na weekend
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/idealne-ksiazkowe-propozycje-weekendW pierwszej kolejności warto polecić, powieść „Migawka”. Główny bohater, dwudziestoośmioletni Tomek to niepokorny podrywacz. Prowadzi on przeciętne, przewidywalne życie. Każdy kolejny dzień zdaje się podobny do poprzedniego. Jedno zdarzenie zmieni jednak wszystko.


Pewnego dnia bohater znów będzie wracał z pracy. Dzień jak dzień, tyle że tym razem Tomek zdoła uratować życie pięknej kobiety. Dwudziestotrzyletniej Sylwii, która o mały włos upadłaby pod koła metra. Uroda niedoszłej ofiary zafascynuje Tomka. Zapragnie on bliżej ją poznać. Podążanie śladami uratowanej kobiety zmieni jego los. Sylwia może okazać się jedynie złudzeniem. By poznać prawdę, warto sięgnąć po te intrygującą powieść. Fabuła łączy teraźniejszość z przeszłością. Staniemy się obserwatorami krótkich ujęć. Tytułowych mignięć, pozwalających poznać dramatyczne  losy Tomka i Sylwii.http://www.psychoskok.pl/produkt/migawka


„Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” to książka, od której trudno się oderwać. Właśnie dlatego zasługuje, by spędzić z nią weekend. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje. Przestępstwa różnej maści są na porządku dziennym. Czy świat stał się aż tak niesprzyjający? Dlaczego wciąż dochodzi do zbrodni? Na podobne pytania najpewniej nigdy nie odnajdziemy odpowiedzi. Dzięki tej książce przekonamy się jednak, że przestępcy zawsze byli wśród nas. Niegroźni łupieżcy i bestialscy mordercy żyją pośród nas. Przyjrzyjmy się ich historiom.


Rzetelnie przygotowane informacje ukażą nam niektóre historie kryminalne. Zajrzymy do kronik sądowych, poznamy sprawców, ofiary, motywy i wyroki. Wyrobimy sobie własny pogląd na temat przestępczości. Wielokrotnie głęboko zastanowimy się, dlaczego to wszystko musiało się wydarzyć? Jedną ze spraw, która najpewniej nami wstrząśnie, jest bestialskie morderstwo. Odrażającego czynu swego czasu dokonał nastolatek. To on poderżnął gardło dwumiesięcznej siostrzyczce.http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1


Kolejna, godna uwagi pozycja to „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Jak tytuł wskazuje, przyjdzie nam zetknąć się z bezdomnością. Tematem, którego staramy się nie dostrzegać. Spotykając zaniedbaną, niechluja, często brudną osobę odwracamy wzrok. Wiedząc, że mieszka na ulicy wydajemy wyrok. Przyjmujemy, że to kara za popełnione błędy, których my nie popełnimy nigdy. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden niewłaściwy krok, by zniszczyć swe życie. Niewłaściwa decyzja, która pociągnie za sobą szereg konsekwencji.


Bezdomni to ludzie tacy jak my. Posiadają marzenia i tęsknoty. Każda z tych osób zasługuje na uwagę. Teraz możemy poznać ich historie. Przekonać się, że bezdomność to nie wybór. Osoby niewstydzące się mówić zdradziły swe tajemnice. Opowiedziały, dlaczego płaczą, czego im brakuje, co sprawiło, że straciły wszystko.http://www.psychoskok.pl/produkt/niczyj-prawdziwe-oblicza-bezdomnosci 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl