Książki na Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obrazek artykułu
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji polecamy wyjątkowe książki: „Zabawki na wakacjach” i „Tumisie. O misiach wędrujących Tu i tam”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w roku 2002, by uczcić 100 rocznicę powstania zabawki pluszowego misia.


Musimy przyznać, że pluszowe misie pełnią wiele istotnych funkcji. Stają się pocieszaczami, skorymi do przytulania przyjaciółmi, zabawiaczami, poduszkami, gąbkami na łzy, czy uczestnikami podwieczorków, w których gośćmi bywają zabawki. Rola pluszowego misia zdaje się nieoceniona i każde dziecko powinno ją poznać, dlatego w tym wyjątkowym dniu polecamy książki: „Zabawki na wakacjach” i „Tumisie. O misiach wędrujących Tu i tam”.zab

„Zabawki na wakacjach” to wyjątkowa bajeczka dla dzieci, o ciekawych przygodach zabawek, udających się w podróż, w poszukiwaniu swojego małego właściciela. Pluszowi przyjaciele jak zawsze dowodzą swej wierności i okazują się niezwykle  pomysłowi. 

tu „Tumisie” Dawida Głodka to książka dla całych rodzin, która opowiada o perypetiach sympatycznych misiów wyruszających w podróż mającą im dać odpowiedź na pytanie, co spowodowało, że dotychczas wartka rzeka płynąca przed ich domem zmieniła się w niewielki strumyczek. Pragną także zdobyć kilka sadzonek świetlistych malin, stanowiących ich ulubiony przysmak. Przewrotny los rzuca je jednak w wir niezapomnianych przygód. Odwiedzają Bobrzą Dolinę w trakcie wodnego festynu i poznają jej mieszkańców. Oferują pomoc w odnalezieniu nowego mieszkania dla Fiodora – napotkanego po drodze kreta. Jednakże w drodze do sadzonek świetlistych malin spadają w otchłań ciemnej jaskini, tam porywa ich wartki prąd strumienia i wyrzuca w Królestwie Fitocenów. Tutaj spotykają samego króla, który oferuje im własną pomoc oraz prosi o przysługę w odnalezieniu magicznej harfy, bez której nie może odbyć się święto lasu. Tumisie zgadzają się pomóc królowi, co otwiera przed nimi drzwi do kolejnych przygód. Realizując prośbę króla Fitocenów, poznają podziemnego trolla, czarownicę Anna czy smoka Tatsu.


Czy bohaterom bajki uda się odzyskać harfę? Czy świetliste maliny znów zagoszczą na stole misiów i gdzie żyją różowe pszczoły? Koniecznie przeczytajcie opowieść Dawida Głodka o Tumisiach.


Warto wspomnieć, że jest to pierwsza cześć przygód Tumisi, dlatego jeśli je polubimy z pewnością przeżyjemy wspólnie wiele wspaniałych przygód.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl