Książki, których czytanie to sama przyjemność

Obrazek artykułu
Czytanie może zapewniać prozdrowotny relaks. Warunek, by obcowanie z literaturą wprowadzało w dobry nastrój, jest jeden. Należy sięgać po książki, których czytanie to sama przyjemność.

 Nie od dziś bezustannie podkreśla się zalety płynące z czytania książek. Obcując z literaturą, stajemy się mądrzejsi, bardziej wrażliwi, a do tego spokojniejsi. Ponadto czytanie ćwiczy nasz umysł, poszerzając horyzonty myślowe i wpływając na powstanie korzystnych zmian w mózgu. Można wymienić co najmniej 50 powodów, dla których warto czytać książki . Niestety nie zmienia to faktu, że niektórzy nie lubią czytać, a nawet twierdzą, że czytanie potrafi być przykrym i męczącym zajęciem. Powód tak negatywnej opinii najczęściej jest jeden. Wcześniejszy kontakt z nieodpowiednimi pozycjami.


Dlaczego książka jest lepsza niż film? – SPRAWDŹ


Książki, których czytanie to sama przyjemność zagwarantują nam prawdziwie prozdrowotny relaks. Lektury lekkie i łatwe w odbiorze zawsze pozytywnie wpływają na poprawę nastroju. Nadmiernie niezawiła fabuła, sympatyczni bohaterowie, szczypta dobrego humoru, czy szczęśliwe zakończenie wpływa na korzystny odbiór lektury. Jeżeli dana historia będzie budzić w nas przyjemne emocje, z całą pewnością uznamy ją za wartą przeczytania, nawet kilkukrotnego, oraz godną polecenia.


Książki, których czytanie to sama przyjemność 


Lektur, które będą w stanie poprawić nam humor i umilić wolny czas jest cała masa. Wszystkich nie sposób wymienić, co nie powinno nikogo smucić, ponieważ tak dużej ilości książek i tak nie sposób przeczytać. Poznajmy więc kilka polecanych tytułów. Z całą pewnością są to książki, których czytanie to sama przyjemność.


Cząstka pomarańczy” to urokliwa powieść obyczajowa o pięknej, czystej miłości oraz dorastaniu do podejmowania ważnych decyzji. Mowa będzie również o wewnętrznym procesie dojrzewania, ponieważ główna bohaterka to młodziutka Maja. Dokonanie wyboru, czy istotniejsze są przygotowania do matury, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, nie nastręczy jej kłopotów. Wydarzy się jednak wiele, więc niejednokrotnie stanie w kłopotliwej sytuacji. Maja przeżyje całą masę pełnych szczęścia chwil, ale będzie musiała również zmierzyć się sytuacjami trudnymi, a nawet dramatycznymi. Na całe szczęście, w jej przypadku „ochronnym parasolem” pozostaje miłość. Tę książkę czyta się lekko i przyjemnie. Warto również wspomnieć, że inspiracją do powstania tej historii stała się „Saga Zmierzch”. W pewnym momencie Maja znajdzie się na planie filmu.


W kierunku zachodzącego słońca” to pasjonująca powieść obyczajowa z wątkiem romansu i erotyki. Młoda, inteligentna Susana doskonale radzi sobie z pracą zawodową i nauką. Jej życie uczuciowe pozostawia jednak wiele do życzenia. Były partner Rob wciąż uprzykrza jej życie, a ona nie wie, jak ostatecznie zakończyć tę znajomość. Niebawem wszystko się zmieni. Na drodze Susany stanie przystojny William. Jest on młodym mężczyzną z zasadami, który szybko zawróci jej w głowie. Tych dwoje połączy namiętne uczucie. Kto wie, może właśnie on okaże się tym jedynym? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Musimy jednak wiedzieć, że na drodze do szczęścia Susany i Williama stanie wiele przeszkód. Rob zamierza zrobić wszystko, by zniszczyć ten związek. Przekonamy się, do czego jest zdolny odrzucony mężczyzna.


Brygida Star Show” to lekka i zabawna komedia romantyczna. Książkę czyta się lekko przyjemnie, ponieważ została zawarta w formie pamiętnika. Przyjdzie nam poznać 28 niezwykłych dni z życia głównej bohaterki Brygidy. Ten czas nie jest przypadkowy, bo odnosi się do zmian hormonalnych, które w ciągu miesięcznego cyklu zachodzą w kobiecym ciele. Brygida jest ładną 30-letnią kobietą. Powodzi jej się naprawdę dobrze, ale do szczęścia brakuje jej prawdziwej miłości. W jej przypadku znalezienia partnera nie będzie jednak takie łatwe, bo zawsze towarzyszy jej pech. Ponadto wsparcie nadopiekuńczej matki nie ułatwia niczego. Choć w życiu Brygidy było już 8 niedoszłych mężów i sporo absztyfikantów to nie koniec. Tym razem postara się znaleźć tego jedynego, a my w trakcie lektury przekonamy się, czy jej się uda.


Sięgając marzeń” to obyczajowa powieść, która przekona nas, że zawsze warto mieć marzenia. Zrozumiemy to, poznając historię trzech przyjaciółek. Ich drogi splotły się w latach szkolnych i rozeszły, gdy każda rozpoczęła dorosłe życie. Teraz znów przeżyją wspólne, emocjonujące chwile. Iza zechce odszukać swoją biologiczną matkę. W tym celu musi odbyć podróż, w której towarzyszyć będzie jej Tolka i Ewka. W tak ważnej chwili wsparcie przyjaciółek może przecież okazać się kluczowe. Niestety żadna z nich nie wie, co ją czeka. Może to dobrze, bo los zamierza bardzo je zaskoczyć. Nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe dialogi, spora dawka dobrego humoru, podkreślone, ważne aspekty życia oraz z zaskakujące zakończenie sprawia, że lektura tej książki jest prawdziwą przyjemnością.


Biała Wieszczbiarka” to natomiast niezwykła opowieść, po którą powinni sięgnąć wszyscy chcący odnaleźć poszerzającą horyzonty myślowe inspirację. Poznamy wyjątkową opowieść o pewnej dziewczynie i Duszy. Ten obrazowy przykład pozwolił zobrazować korelację zachodzącą pomiędzy fizyczną i duchową sferą człowieka. W łatwy do zrozumienia sposób została także podjęta tematyka energii tworzącej każdy żywy organizm. Tego rodzaju zagadnienia coraz częściej porusza się również na łamach ścisłych dziedzin naukowych. Wiele wiadomo już bowiem na temat siły przyciągania, czy mocy kwantów. Ta książka będzie w stanie zrelaksować każdego. Treść oraz wzbogacające ją obrazy pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości na rzecz zgłębiania własnego wnętrza.


Zaprezentowany powyżej pozycje to książki, których czytanie to sama przyjemność. Więcej polecanych książek znajdziemy TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl